Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів, передає Укрінформ.
"У ІІ кварталі 2024 р. за процедурою спільного транзиту (NCTS) Держмитслужба оформила 25,5 тис. транзитних декларацій, що на 2 тис. більше ніж у попередньому кварталі. Причому більшу їх частину, близько 15 тис., – у новій для бізнесу системі NCTS Фаза 5", - йдеться в повідомленні.
Загальна кількість оформлених декларацій сягнула 91 тисячі.
Зауважується, що незважаючи на процес переходу бізнесу на NCTS Фаза 5, що відбувся 22 квітня 2024 року, динаміка оформлення декларацій у процедурі спільного транзиту не сповільнилась. ІІ квартал 2024 року став найбільш результативним з початку міжнародного використання «митного безвізу» 1 жовтня 2022 року.
Також упродовж квітня – червня цього року зросла кількість успішно завершених переміщень: розпочатих митними органами України – 20 тис.; розпочатих в інших країнах-учасницях Конвенції – 5,5 тисяч. Кожен із показників перевершив досягнення І кварталу приблизно на 1 тисячу.
Щодо гарантування під час процедури спільного транзиту в ІІ кварталі 2024 року в системі управління гарантіями NCTS Держмитслужба зареєструвала: загальних гарантій – 45 (станом на початок липня 2024 р. чинними є 74 на загальну суму близько 150 млн євро); індивідуальних гарантій – близько 2,5 тис. (станом на початок липня 2024 р. чинними є понад 1,5 тис. на загальну суму понад 170 млн євро).
Як повідомляв Укрінформ, 1 жовтня 2022 року в Україні запрацювали положення Конвенції про процедуру спільного транзиту (NCTS) і для бізнесу відкрилась можливість міжнародного переміщення товарів з 35 іншими країнами-учасницями за одним транзитним документом.
За рік роботи «митного безвізу»було оформлено близько 24 тис. транзитних декларацій.
Фото: ДБР