Британський режисер та сценарист Майк Фіггіс ("Залишаючи Лас-Вегас") отримав почесного "Золотого Дюка" Одеського міжнародного кінофестивалю за внесок у розвиток світового кінематографу. Кінодіячу вручили нагороду на церемонії відкриття кіноогляду, який відбувся у КВЦ "Парковий" у Києві 12 липня. Про це пише "Вечірній Київ".
Цього року Фіггіс став членом журі Одеського кінофестивалю та переглядатиме українські стрічки разом із колегами.
- Велика честь бути тут і здобувати нагороду. Цей фестиваль надзвичайно важливий. Я хотів приїхати ще минулого року, але тоді знімав стрічку, хоч вона врешті-решт і не вдалася. Тому коли мене запросили, я одразу погодився, – сказав зі сцени Майк Фіггіс, – Тут звучало, що фільми – це зброя, але вони можуть бути і ліками. Стали важливою частиною мистецтва ХХІ століття, рятують людські душі. Важливо, щоб на світовій арені Україну бачили як країну, яка продовжує розвиватися всупереч усьому, зокрема, у мистецтві та кіноіндустрії. А ми продовжимо вас підтримувати, вашу сміливість, мужність та боротьбу за свободу. І нехай Україна стане символом для всіх країн, які переживають важкі часи, доводячи, що мистецтво та креативність є найважливішим, що маємо.
ОМКФ вперше з дня його заснування проходить у столиці. Ведучими церемонії відкриття були Дар'я Трегубова та Тимур Мірошниченко, а серед гостей помічені актори Наталка Денисенко, Тарас Цимбалюк, Олена Светлицька, Артемій Єгоров, Тетяна Малкова та блогер Монро. Зі сцени цього року не раз згадували про кінематографістів та акторів, які зараз на фронті захищають Україну, а також згадували загиблих колег та вшанували пам'ять про них хвилиною мовчання.
Основними локаціями, де можна переглянути фестивальні фільми стали Будинок кіно та кінотеатр "Оскар" у ТЦ Gulliver. Церемонія нагородження кіноогляду відбудеться 20 липня.
Майк Фіггіс - кінорежисер, письменник та композитор. Він відомий своїми експериментами з кіно та звуком, додаючи елементи живого театру та опери. Здобув визнання з фільмом "Грозовий понеділок" (1988). Він також зняв картини "Внутрішнє розслідування" (1990), "Залишаючи Лас-Вегас" (1995), "Міс Джулі" (1999), "Таймкод" (2000), "Лукреція Борджіа" (2011).