
Microsoft через 40 років додала в «Блокнот» перевірку орфографії
Користувачі операційної системи Windows 11 тепер мають функцію перевірки орфографії та автозаміни слів у текстовому редакторі «Блокнот» (Notepad). Про це повідомляє видання The Verge.
У повідомленні вказується, що текстовий редактор «Блокнот» було створено у 1983 році, але на відміну від Word, він не мав функції перевірки орфографії впродовж майже 40 років.
Спочатку Microsoft створила «Блокнот», який був відомий як Multi-Tool Notepad у 1983 році, як урізану версію Word. А вперше функція перевірки орфографії з'явилася в Microsoft Word у 1985 році, коли він був відомий під назвою Multi-Tool Word для систем Xenix і MS-DOS.
Функції перевірки орфографії та автозаміни почали тестувати у «Блокноті» ще у березні, однак впродовж останніх днів вони стали доступні для всіх користувачів Windows 11.
Microsoft у «Блокноті» дублює функцію, яка є в редакторі Microsoft Word. Візуально вона майже така сама, як Word або Edge — виділяються слова з помилками, з червоним підкресленням, щоб чітко показати помилки.
Microsoft поступово додає все більше і більше функцій до «Блокноту», оскільки компанія перестає підтримувати програму-аналог WordPad, яку поступово виводять з ОС.
Зараз «Блокнот» вже має підрахунок символів, темний режим, вкладки, та інтеграцію з інструментом штучного інтелекту Copilot.
Нагадаємо, що компанія Microsoft на початку травня забезпечила локалізацію її ШІ-помічника Copilot 16 мовами, серед яких і українська, у пакеті програм «Microsoft 365».
Фото: компанія Microsoft / Getty Images
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Мозковий імплантат перетворює думки на мову в реальному часі
Прогноз магнітних бур на 1-3 квітня: якою буде сонячна активність
SpaceX запустила місію Fram2: перший в історії пілотований космічний політ над полюсами Землі
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2F3844a7bec16ddb58aea9d6dbf23c8142.jpg)
Чим відрізняються 2 дідусі: треба мати "зір орла", щоб помітити відповідь за 31 секунду
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2F1343e0da065f989e3fbba5fe6d530407.jpg)
Видно навіть з космосу: чому в Австралії червона земля

Google відкрив безкоштовний доступ до Gemini 2.5 Pro для всіх користувачів
