Більшість громад не підтримують ідею залучення трудових мігрантів із-за кордону
Більшість громад не підтримують ідею залучення трудових мігрантів із-за кордону

Більшість громад не підтримують ідею залучення трудових мігрантів із-за кордону

Більшість представників громад, бізнесу та влади не підтримують ідею залучення іноземних мігрантів для поліпшення ситуації на ринку праці й виступають за створення умов для повернення додому співвітчизників.

Такі дані дослідження оприлюднила під час круглого столу в Укрінформі в межах проєкту «Візія-2033» провідний науковий співробітник Інституту демографії та проблем якості життя НАНУ Марина Огай.

«Ми провели серію дискусій та глибинних інтерв’ю з представниками органів місцевого самоврядування, бізнесу та активної частки населення. <...> Треба сказати, що ідея залучення іноземних мігрантів для поліпшення ситуації на ринку праці більшістю опитаних не була підтримана. Попри те, що такий розвиток сценарію ними допускається», - сказала Огай.

Більшість громад не підтримують ідею залучення трудових мігрантів із-за кордону - Фото 1

Серед аргументів проти залучення мігрантів з інших країн, передусім представників етносів так званого Глобального Півдня (народів Центральної Азії, Кавказу, окремих народів Африки, Латинської Америки, корейців, арабів, індо-пакистанців та інших), респонденти називали побоювання щодо зростання конкуренції, знецінення робочої сили з числа українців, негативний вплив на генофонд української нації, культурны та релігійні відмінності, зростання соціальної напруженості, релігійні конфлікти тощо.

«Водночас опитані називали й аргументи на користь розвитку міграційної політики. Люди вважають, що залучення іноземців на ринок працісприятиме пожвавленню економіки, приведе сюди великі компанії інвесторів, які будуть створювати робочі місця, дасть можливість обміну досвідом і навчання для фахівців, яких не вистачає у громаді», - зауважила експерт.

Червоною лінією через усе опитування проходила думка респондентів про те, що спочатку треба створити та забезпечити гідні умови праці саме для українців, а потім уже запрошувати іноземних працівників. І зосередитися на тому, аби спонукати наших співвітчизників повертатися додому.

«Потрібно на практиці розробити дієві рекомендації для відновлення ринку праці на місцевому рівні і робити регіони привабливими насамперед для місцевих мешканців, а вже потім для приїжджих», - підсумувала експерт.

Дослідження «Оцінка ситуації, яка склалася з трудовими ресурсами в Україні» було проведене в період з 26 грудня 2023 року по 5 березня 2024 року. У ньому взяли участь 107 осіб, з яких 52 - представники місцевих органів самоврядування, 23 - представники бізнесу та 32 мешканці громад. Середній вік учасників - 44 роки.

Як повідомлялося, протягом 2023 року лише у Києві та області видано 2533 довідки про реєстрацію особи громадянином України. У 2022 році їх було дещо менше - 2041, у 2021-му - 2806.

До введення в Україні воєнного стану одним із потужних напрямів міграції в Україну було навчання, тому переважна більшість іноземців у регіоні – саме студенти.

Кабінет Міністрів збільшив державне замовлення у 2024 роціна підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів для забезпечення країни фахівцями за найбільш затребуваними спеціальностями на ринку праці.

Теги за темою
Бізнес
Джерело матеріала
loader
loader