Опублікована Уповноваженим Верховної ради з прав людини Дмитром Лубінцем інформація щодо того, що під виглядом супроводу евакуації дітей-сиріт у Німеччину з Києва могли виїхати шість чоловіків-ухилянтів, ґрунтується на припущеннях і не підтверджується конкретними фактами. Про це йдеться у заяві КМДА, опублікованій у телеграм-каналі відомства.
За даними адміністрації, в лютому – на початку березня 2022 року не існувало порядків і механізмів евакуації дітей, а органи державної влади «не надавали вказівок і рекомендацій щодо порядку подальших дій».
- Тоді перед столицею постала задача швидко прийняти рішення про порятунок та евакуацію дітей. Зокрема – вихованців центрів соціально-психологічної реабілітації, безпосередню відповідальність за яких несе держава, - зазначили в КМДА.
Там додали, що на початку повномасштабного вторгнення Служба у справах дітей та сім’ї евакуювала в безпечні умови близько 1500 дітей-сиріт. При цьому у складі евакуаційної групи виїхали в Німеччину 67 дітей. Наразі продовжують перебувати в евакуації 30. Решта дітей влаштовані в сімейні форми виховання.
- Місцева влада без допомоги будь-якого державного органу після переговорів з Урядом Німеччини евакуювала дітей до міста Вупперталь землі Північний Рейн – Вестфалія. Вихованці центрів соціально-психологічної реабілітації дітей не могли бути евакуйовані без професійного супроводу. Тому сформували групу супроводжуючих осіб із досвідом роботи в дитячих колективах та навичками супроводу групи дітей, - запевнили у КМДА.
- 4 липня омбудсман заявив, що 68 дітей з київського Центру соціально-психологічної реабілітації дітей №1 у супроводі 20 осіб вивезли у березні 2022 року до колишнього молодіжного табору міста Вупперталь. Але під час перевірки у 2024 році виявилося, що за дітьми наглядає виключно німецька сторона. Також виявилося, що наразі в центрі знаходяться 55 дітей, а не 68 як по документах.
- 25 червня в Одесі заарештували двох організаторів рекордної групи ухилянтів із 47 чоловіків.