Підсумки 03.07: Удар по Дніпру і допомога США
Підсумки 03.07: Удар по Дніпру і допомога США

Підсумки 03.07: Удар по Дніпру і допомога США

Війська РФ вдарили ракетами та БпЛА по Дніпру; США передають Україні новий пакет озброєнь. Kореспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.

Російські загарбники здійснили комбіновану атаку на Дніпро, застосувавши ракети і ударні дрони. Загинули цивільні.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що під час атаки на Дніпро загинуло п’ятеро людей, понад 50 зазнали поранень. Він додав, що у Дніпрі пошкоджені будинки, лікарня, підприємство. Український лідер підкреслив, що все це можна зупинити тільки більшою кількістю систем ППО, більш далекобійними ударами по місцях базування російських терористів, по їхніх авіабазах. 

В ЗСУ уточнили, що ворог завдав удару по Дніпропетровській області трьома крилатими ракетами наземного базування Іскандер-К, чотирма керованими авіаційними ракетами Х-59 та п’ятьма ударними БпЛА типу Shahed. ППО збила 11 повітряних цілей: одну крилату ракету Іскандер-К, чотири керовані авіаційні ракети Х-59, п’ять ударних Shahed-131/136, один дрон Орлан-10.

Міський голова Харкова Ігор Терехов повідомив про удари по району житлової забудови у Київському районі міста. Відомо про чотирьох потерпілих: хлопчик 8 років, 74-річна жінка, 75-річний чоловік. Усі госпіталізовані. Ще одному 38-річному чоловіку надали допомогу на місці.

Сполучені Штати Америки оголосили про новий пакет військової допомоги Україні. Цього разу на 150 мільйонів доларів. Це сьомий пакет безпекової допомоги, який Байден санкціонував для допомоги Україні з моменту підписання ним у квітні доповнення до закону про національну безпеку. Зокрема, пакет включає нове фінансування, яке Міністерство оборони США використає для закупівлі перехоплювачів для систем протиповітряної оборони Patriot і NASAM, щоб допомогти Україні захистити свої війська і міста від повітряних атак з боку Росії. Також відомо, що пакет міститиме боєприпаси для артилерійських комплексів HIMARS та інші критичні снаряди.

Президент України Володимир Зеленський хоче знати, який “мирний план” є на думці у 45-го президента США Дональда Трампа. Водночас, український лідер попередив, що будь-які пропозиції не повинні порушувати суверенітет України. Зеленський відзначив, що “потенційно готовий” зустрітись з Трампом.

Країни-члени НАТО домовилися виділити військову допомогу Україні у розмірі 40 млрд євро наступного року. Лідери країн Альянсу затвердять це зобов’язання наступного тижня під час саміту у Вашингтоні.

Україна отримала транш від Міжнародного валютного фонду (МВФ) на 2,2 млрд доларів. Це частина коштів, передбачених програмою EFF обсягом 16 млрд доларів. Гроші допоможуть уряду у фінансуванні критичних видатків бюджету, соціальних допомог, зарплат медиків та учителів.

Україна веде переговори про постачання природного газу з Азербайджану до Європейського Союзу, щоб зберегти свою роль транзитної країни та допомогти західним сусідам забезпечити енергетичну безпеку. Використання великих трубопроводів України допомогло б забезпечити необхідне фінансування для економіки, що постраждала від війни, де прибутки від транзиту становили близько 1 млрд доларів у 2021 році. При цьому президент наголосив, що Україна не хоче продовжувати газовий контракт із Російською Федерацією.

Безпілотники бійців української розвідки атакували Оскольський електрометалургійний комбінат імені Угарова у Білгородській області. Це єдине у Росії металургійне підприємство повного циклу, де реалізовано технологію прямого відновлення заліза і плавка в електропечах, що дають змогу отримати метал, практично вільний від шкідливих домішок і залишкових елементів. Внаслідок знеструмлення зупинились усі електродугові печі, у яких застиг метал. Для їх повторного запуску необхідно провести повну чистку цих печей, замінити дугові елементи, на що може знадобитись декілька місяців.

Українські військові завдали ударів по складу боєприпасів в окупованому Донецьку. При цьому пабліки написали, що було гучно не тільки в Донецьку, а й в Макіївці Донецької області.

Мер Вільнюса Валдас Бенкунскас подав план оборони столиці Литви на випадок війни. Серед заходів – евакуація міста. Окремо планується посилити оборону столиці. Зокрема, забезпечать достатню для розміщення 100% мешканців міста кількість бомбосховищ, збільшать кількість сирен оповіщення.



Теги за темою
Росія США Володимир Зеленський Дональд Трамп Харків Гроші газ окупація Дніпро Литва
Джерело матеріала
loader
loader