У ЄС "оголошать війну" дешевим товарам з AliExpress: у FT розкрили плани влади
У ЄС "оголошать війну" дешевим товарам з AliExpress: у FT розкрили плани влади

У ЄС "оголошать війну" дешевим товарам з AliExpress: у FT розкрили плани влади

Європейський Союз (ЄС) збирається ввести мита на дешеві товари з AliExpress, Temu, Shein та інших китайських онлайн-магазинів. Йдеться про посилки вартістю менше 150 євро, які наразі звільнені від ввізних платежів. За дорожчі товари і так доводиться доплачувати на митниці.

Про це повідомляє Financial Times (FT). За даними джерел видання, Європейська комісія (ЄК) планує взагалі скасувати поріг у 150 євро, нижче за який товари з Китаю звільняються від мит.

Зазначається, що ЄК таким чином хоче зупинити "потік неякісних товарів" із Китаю. Там підрахували, що за 2023 рік у жителі ЄС отримали 2,3 млрд товарів на суму нижче 150 євро. Серед товарів із найбільшими проблемами безпеки, на думку ЄК, – косметика, іграшки, електроприлади та одяг.

За словами одного з єврочиновників, основними платформами, що турбують Єврокомісію, стали онлайн-маркетплейси Temu та AliExpress. Також під приціл потрапив роздрібний продавець одягу Shein.

Наприклад, європейська галузева група Toy Industries of Europe заявляла, що купила 19 іграшок на Temu і виявила, що жодна з них не відповідає стандартам ЄС, а 18 взагалі "реальну загрозу безпеці" для дітей. Temu тоді відповіли, що всі 19 товарів більше не доступні для покупки.

Тим не менш, нові правила планують застосувати до всіх інтернет-магазинів, які доставляють товари клієнтам до ЄС напряму з-за меж блоку. Обмеження, втім, не зачеплять американський Amazon, оскіьки він зазвичай використовує склади та продавців, які базуються на території Євросоюзу.

Рішення ще не ухвалене остаточно. Крім того, воно може зіткнутися із протидією всередині самого ЄС. Зокрема, за словами іншого джерела FT, новий режим збільшить навантаження на і без того перевантажених митників.

Як повідомляв OBOZ.UA, українці масово отримують з AliExpress порожні посилки із записками. Вони продавці вказують, що замовлений і вже оплачений товар буде відправлений іншою посилкою. Ми розібралися, як працює схема із двома посилками з AliExpress і що робити покупцям.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader