Росіяпродовжує тиснути на українські сили на Торецькому напрямку. І цього разу це не хаотична активізація, а частина оперативного задуму командування ворожої армії.
Досягнувши успіху у районі Торецька, окупанти зможуть просуватися або на Часів Яр, або на північний захід від Авдіївки – до Покровська. Про це йдеться у новому аналітичному матеріалі американського Інституту вивчення війни (ISW).
Аналітики констатували існування взаємозв'язку між наступальними операціями, які проводять російські окупаційні війська у напрямку Часового Яру, Торецька й у районі Авдіївки. Натиск на Торецьк при цьому російське командування може прагнути використати для створення оперативних можливостей для просування або у напрямку Часового Яру, або у напрямку Покровська.
При цьому, на думку аналітиків, підготовка, яку нині здійснюють російські війська на Донеччині, свідчить про те, що російське командування нині здійснює оперативне планування та прогнозування на значно вищому рівні, аніж будь-коли за час повномасштабного вторгнення в Україну. Однак результати планів окупантів будуть обмежені загальним низьким тактичним потенціалом російських військ, що воюють на згаданих напрямказ нині.
Описуючи ситуацію у згаданому районі, в ISW процитували заяву речника Угруповання військ "Хортиця" Назара Волошина, який 2 липня заявив, що російські війська починають штурмувати Часів Яр з Торецького напрямку. Наступають переважно невеликими групами піхоти, зрідка вдаючись до механізваних штурмів.
"Заслуговує на увагу припущення Волошина, що російські війська намагаються наступати на південний фланг Часів Яру з району Торецька. Якщо російські війська зможуть розвинути більший виступ у загальному районі Шуми-Південне-Північне-Торецьк, тоді вони зможуть більш достовірно загрожувати Часів Яру з півдня, доповнюючи триваючі наступальні зусилля Росії на північ від Часів Яр поблизу Калинівки", – зазначено у матеріалі.
Напередодні, констатували в ISW, окупанти продовжували наступати на південь та південний схід від Часового Яру: поблизу Кліщіївки, Андріївки та Курдюмівки. Враховуючи зазначену "географію" російських наступальних зусиль, аналітики констатували, що російське командування зацікавлене в тому, щоб зберегти доступ до південного флангу у району Часового Яру.
Тим часом нещодавнє просування росіян у Майорському (на схід від Торецька) створило позиції російських військ на лівому березі каналу Сіверський Донець-Донбас. Тож тепер їм не конче необхідно форсувати канал, оскільки вони можуть просуватися до Часового Яру по лівому берегу.
Водночас український військовий оглядач Костянтин Машовець вважає, що зусилля росіян на Торецькому напрямку можуть бути пов'язані не з планами щодо Часового Яру, а з прагненням досягти прориву на Покровському напрямку, раніше відомому як Авдіївський – у районі на захід та південний захід від Торецька.
2 липня Машовець зазначив, що російські війська посилили атаки на Торецьк за останні 24 години і що російське Центральне угруповання військ (командування якого також несе відповідальність за атаку російських військ на захід від Авдіївки) розгорнуло додаткові батальйони. і штурмові роти під Торецьком для підтримки наступальних операцій.
Військовий оглядач переконаний, що оперативні чинники на Торецькому напрямку "прямо пов’язані" з Авдіївським напрямком. Нині, на його думку, окупаційні війська докладають зусилля для перекриття траси Н-32 Покровськ-Костянтинівка, що є основним логістичним шляхом для забезпечення захисників Торецька.
"Окремі зауваження Машовця та Волошина щодо перспектив російських наступальних операцій під Торецьком відображають примітну динаміку на полі бою — російське командування, можливо, вирішило посилити наступальні операції під Торецьком у середині червня саме тому, що цей район пропонує російським військам гнучкий пункт відправлення з які вони можуть атакувати на північ у напрямку Часів Яр або на захід/південний захід від Авдіївки, залежно від того, який маршрут атаки російське командування вважає найбільш перспективним", – зазначено у матеріалі.
Аналітики констатували зростання рівня планування операцій, розуміння оперативної ситуації у російського командування – особливо на тлі попереднього перебігу бойових дій, коли командири окупаційної армії віддавали накази на неузгоджені наступальні операції на незв’язаних ділянках фронту.
Водночас здатність російського командування реально реалізувати ці оперативні плани залежить від тактичного рівня дії військ у районі Торецька та їх здатності використовувати тактичні успіхи для оперативно-важливих проривів. А тут справи в окупантів полягають не дуже добре: переважну більшість сил на цьому напрямку складають "менш якісні" підрозділи так званої "ДНР" і територіальних військ Росії. А їм, резюмують аналітики, буде важко правильно виконувати атаки, особливо враховуючи, що Україна отримує додаткові військової допомоги протягом найближчих тижнів і місяців.
Нагадаємо, раніше в ISW заявили, що російський диктатор Володимир Путін зробив ставку на затягування війни в Україні. Однак Захід, переконані аналітики, може зірвати його план.
Також в ISW констатували Росія очолила Раду безпеки ООН і планує проєктувати силу в міжнародній системі.
Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!