Інтернет може працювати і без світла: як самотужки налагодити зв'язок в умовах відключень
Інтернет може працювати і без світла: як самотужки налагодити зв'язок в умовах відключень

Інтернет може працювати і без світла: як самотужки налагодити зв'язок в умовах відключень

Жителі України поділилися своїм досвідом, як за допомогою портативних станцій живлять своє обладнання і зберігають доступ до Всесвітньої павутини. Порятунком може стати підключення через оптоволокно.

Під час віялових відключень електроенергії українці часто залишаються без зв'язку. Однак є спосіб змусити інтернет працювати, незважаючи на відсутність світла. Про те, як це зробити Suspilne Media розповіли українці, поділившись своїм досвідом.

Айтівець Максим Рикун для цієї мети використовує портативну зарядну станцію, оскільки йому по роботі потрібен постійний дотуп до мережі. Він пояснив, що щойно пропадає світло, він перемикає живлення від розетки на живлення від станції. Таким чином він забезпечує живлення не тільки маршрутизатора, а й підсилювача. У селі Семаки, де живе хлопець, електрики не буває по 3 рази на день протягом кількох годин. Він обрав таку зарядну станцію, яка здатна живити необхідні гаджети протягом 12 годин. Для ноутбука заряду вистачає на 4 години, для комп'ютера, за повного навантаження, — близько години, поділився Максим.

Зарядну станцію Максим Рикун придбав у 2023 році за ціною 10 тис. грн, а сьогодні такий прилад коштує на 50% дорожче. До купівлі станції молодий чоловік забезпечував живлення роутера за допомогою павербанка і двох плат із дротами, які коштували 200 грн.

Мешканець Хмельницька Юрій Єрмолаєв користується домашнім інтернетом, коли світло є, а мобільним, — коли його відключають. Завдяки підключенню до різних провайдерів, у нього завжди є доступ до мережі.

Олексій Голеншин, співробітник одного з українських провайдерів, розповів, що постачальники інтернет-послуг можуть провести оптоволокно у квартири багатоповерхівок. Це дасть змогу мешканцям залишатися на зв'язку навіть під час тривалих відключень електроенергії. Річ у тім, що цей вид з'єднання працює без доступу до центральної енергомережі. Сигнал надходить не по металевому дроту, а по скловолокну всередині кабелю. "Треба заживити тільки старт сигналу і прийом сигналу", — пояснив він.

Кожен клієнт, який під'єднався до оптоволоконного інтернету, отримує від провайдера оптичний перетворювач, що перетворює оптичний сигнал на електричний. За наявності такого гаджета, користувач може оптоволоконний кабель під'єднати безпосередньо до ноутбука або ПК і працювати в інтернеті, незважаючи на відсутність світла. Можна також під'єднати перетворювач і роутер: у цьому разі інтернет буде доступним для всіх ґаджетів, оскільки пошириться завдяки протоколу Wi-Fi.

Джерело матеріала
loader