В Україні пропонують суттєво збільшити штрафи за прослуховування російської музики у громадських місцях
В Україні пропонують суттєво збільшити штрафи за прослуховування російської музики у громадських місцях

В Україні пропонують суттєво збільшити штрафи за прослуховування російської музики у громадських місцях

Відповідальність за її звучання пропонують покласти на керівників закладів торгівлі, харчування та сфери послуг.

Штрафи за прослуховування російської музики у громадських місцях в Україні можуть зрости до 5100-25500 гривень. Про це йдеться у законопроєкті №9547».

Відповідно до законопроєкту «Про внесення змін до ст. 155 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо підвищення відповідальності за порушення законодавства установами торгівлі, громадського харчування та сфери послуг у сфері обмеження публічного використання музичного продукту держави-агресора», відповідальність за звучання російської музики у громадських місцях нестимуть керівники закладів торгівлі, харчування, сфери послуг. Відтак штрафуватимуть за порушення саме їхніх керівників, а не окремих громадян, повідомила «Судово-юридична газета».

Розмір штрафу, який на сьогодні становить 70 гривень, пропонують збільшити до 5100-8500 гривень, йдеться про 300 — 500 неоподатковуваних мінімумів. За повторне прослуховування музики країни-агресора доведеться заплатити від 1700 до 25500 гривень.

У пояснювальній записці до законопроєкту, ініційованого 16 депутатами та підтриманого мовним омбудсменом, розповіли про конфлікт у селі Погреби на Київщині, який виник торік. Відвідувачка закладу зробила зауваження щодо російської музики в караоке, опісля її виштовхали з приміщення. Поліція склала протокол, що передбачає штраф для закладу від 17 до 170 грн. Представляючи цей інцидент, законотворці задекларували, що на сьогодні покарання за публічне прослуховування російської музики не є справедливим.

  • Читайте також: Spotify видалив сторінки кількох російських співаків, які підтримують війну проти України

Згадуваний законопроєкт зареєстрували у Верховній Раді ще у серпні 2023 року. Наразі він залишається на розгляді в комітеті. Поки невідомо, чи потрапить законопроєкт на голосування у сесійну залу.

Фото: ілюстративне / Епіцентр

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
Верховна Рада музика Законодавство
Джерело матеріала
loader
loader