Російські оператори, які зокрема діють на окупованих територіях, жалілись, що абоненти не хочуть надавати свої дані та оновлювати обладнання, навіть заради відновлення зв'язку.
Наприкінці травня фахівці Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України здійснили масштабну кібератаку внаслідок якої без зв’язку залишились щонайменше 250 тисяч абонентів на тимчасово окупованих територіях України, зокрема у Криму. Атака торкнулася як мереж абонентів, так і мереж операторів, які користувалися ураженою інфраструктурою. Про це Фокусу повідомили джерела в спецслужбах.
Представники російських провайдерів зазначають, що це найпотужніша DDos-атака, з якою їм коли-небудь доводилося стикатися. Так, генеральний директор одного з російських операторів звʼязку Іван Зима заявив, що навіть на часткове відновлення зв’язку провайдерам знадобилося 16 годин. Значна кількість абонентів залишалися без зв’язку понад 48 годин.
Як зазначають джерела Фокусу, одним з найбільш постраждалих провайдерів став телеком-оператор "Міранда-медіа", який на окупованих територіях працює під брендом "Міртелеком". Його абоненти не лише втратили зв’язок на тимчасово окупованих територіях Запорізької та Херсонської областей та в Криму, а й не могли оплатити послуги через ураження білінг-системи. Окрім того, збитки були нанесені мережі російського провайдера "Фарлайн", зокрема в Криму.
Важливо США обіцяють $10 млн за хакера з РФ, причетного до атак на Україну: що він зробив (фото)Представники російських провайдерів жалілись на труднощі в комунікації з абонентами під час відновлення зв’язку. Люди відмовлялися надавати свої контактні дані, побоюючись шахрайства. Окрім того, 20% абонентів відмовилися від модернізації обладнання, хоча це мало б захистити їх від подібних атак в майбутньому. Провайдерам також довелося залучати сотні додаткових спеціалістів, зокрема для обробки численних звернень обурених клієнтів.
Співрозмовник Фокусу наголосив, що подібні атаки продовжилися і в червні. Під удар знову потрапили мережі ж "Міранда-медіа", а також сервери пропагандистських ЗМІ, сервери місцевих органів окупаційної влади, контакт-центри, системи реєстрації та контролю руху на Кримському мосту, ресурси і мережева інфраструктура аеропортів та платіжні системи. В результаті зупинилась робота низки касових апаратів в Криму, були затримані авіарейси та виникли затори на Кримському мосту.
Нагадаємо, 27 червня джерело Фокусу у спецслужбах повідомило, що в тимчасово окупованому Криму вже другу добу поспіль тривають масштабні кібератаки, спрямовані на комунікаційну інфраструктуру росіян
Раніше, 14 червня, також повідомлялось, що Унаслідок спецоперації кіберфахівців ГУР спільно з кіберугрупованням BO Team атаковано ворожі вебресурси на території Росії..