Зростання температури повітря фіксують рік за роком. Останні три десятиліття стали критичними в контексті історії людства. Кількість днів упродовж року, коли температура сягає +35 градусів, зросла на 52%. Відповідний показник зафіксували відразу у 20 найбільших столицях світу – містах-мільйонниках.
Які міста постраждали найбільше
Наголошують, що у цих містах мешкають понад 200 мільйонів людей. Аномальна спека негативно впливає на їхнє здоров'я. Наразі найбільше постраждали Делі (Індія), Дакка (Бангладеш) і Маніла (Філіппіни). Зокрема, у Делі зареєстрували найдовшу і найсильнішу хвилю тепла за останні майже 75 років. Майже упродовж 40 днів температура повітря трималася на рівні +40 градусів.
Спека робить життя у Делі нестерпним / Unsplash
На жаль, вчені прогнозують, що ситуація лише погіршуватиметься. Людей просять дотримуватися всіх правил безпеки. Влітку 2024 року аномальна спека "накрила", зокрема, Європу. І хоча традиційно найспекотніший місяць – липень – ще не розпочався, у Греції ситуація вже стає критичною.
Одну зі столиць вирішили перенести
Зважаючи на несприятливий клімат та стихійні лиха, влада Індонезії ухвалила рішення перенести столицю– місто Джакарта – в інше місце. Наразі там – понад 10 мільйонів мешканців. Прогнозують, що перенесення Джакарти коштуватиме 32 мільярди доларів. Реалізувати проєкт планують вже до 2045 року.