Якщо у Верховній Раді підтримають ідею щодо зарплат помічників нардепів, то на них витрачатиметься у півтора більше коштів, ніж раніше. На думку Галини Третьякової, це допоможе законотворчій діяльності парламентарів.
Народні депутати не можуть ефективно працювати, якщо не мають працівників з достатнім рівнем заробітної плати. Тому помічникам нардепів потрібно збільшити зарплату: хтось з них зможе отримувати понад 40 тис. грн, а хтось — майже 130 тис. Про збільшення бюджету на виплати помічникам ідеться у законопроєкті №11384, опублікованому на порталі Верховної Ради.
Законопроєкт №11384 з'явився на порталі Ради 27 червня. Ініціатором є народна депутатка від партії "Слуга народу" Галина Третьякова. Профільний комітет, який має розглянути пропозицію — регламентний, який очолюється Сергієм Кальченком. Нардепка пропонує змінити один рядок у постанові Кабінету Міністрів № 2240-VIII від 7 грудня 2017 року, у якому ідеться про розмір загального бюджету на зарплати помічникам парламентарів. Раніше на їхні зарплати виділяли 29,2 мінімальних заробітних плат, а Третьякова пропонує збільшити це число до 43,8.
У обґрунтуванні до законопроєкту пояснюється, чому виникла потреба збільшувати зарплати помічникам нардепів. На думку Третьякової, низькі зарплати зменшують "стійкість системи" законотворення й ускладнюю залучення фахового персоналу.
На порталі апарату Ради можна дізнатись, що станом на 1 червня маємо 401 нардепа. Парламентарям допомагає 4 322 помічників-консультантів, з них 1 004 — отримують зарплату за трудовим договором. Тобто, на кожного нардепа у середньому припадає 2-3 помічників, робота яких оплачується.
Виплати змінять у півтора раза:
- якщо у нардепа працює єдиний помічник, то раніше він отримував 85 тис. грн (29,2 помножити на мінімальну зарплату в Україні у 2024 році — 2 920 грн), а нова зарплата — майже 130 тис. грн;
- якщо двоє помічників — була зарплата 43 тис. грн, а стане 64 тис. грн;
- якщо троє — була 28 тис. грн, а стане 43 тис. грн.
Загальний осяг державних коштів на утримання помічників нардепів також зросте: заплановано 34 млн грн, а нові витрати — 51 млн грн.
На сторінці Facebook Третьякової поки що немає коментарів щодо поданого нею законопроєкту. Також не відшукалось коментарів голови профільного комітету.
Нагадуємо, раніше Фокус писав про інші законопроєкти, які пропонують народні депутати. Серед них — ідея економічного бронювання, яке дозволить захистити від призову працівників великих компаній. Інший законопроєкт, який пройшов перше читання — про створення військової поліції, яка каратиме військових за порушення закону.