Українцям, незважаючи на зниження облікової ставки, вже не слід очікувати сильного падіння відсотків за депозитами. Справа в тому, що банки різко знизили річні за ультракороткими вкладами у гривні ще в травні. До кінця літа середні ставки за гривневими депозитами будуть на рівні травня-червня і становитимуть 13-14% річних.
При цьому приріст нових вкладів може призупинитися. Такий прогноз OBOZ.UA озвучив директор департаменту роздрібного бізнесу Глобус Банку Дмитро Замотаєв.
За його словами, у липні-серпні диференціація ставок за гривневими вкладами залежатиме головним чином від терміну вкладів. Так:
- середні ставки за депозитами від 3 міс. до 6 міс. становитимуть 12% річних;
- за вкладами терміном від 9 міс. до 12 міс. – 13-14% річних;
- за депозитами до 1,5-2 років – у середньому 14-14,5% ;
- за вкладами від 2 до 2,5 років – 15% річних.
А ось ставки на ультракороткі вклади вже значно скоротилися – на 3-4%. Вони вже не перевищують 6-7% річних на депозити до 1 міс. та 10–11% на вклади до 3 міс.
"У літній період у сегменті банківських депозитів спостерігатиметься відносна статика за ставками та активністю нових вкладників. Проте, як ми прогнозували ще на початку року, відбуватиметься досить помітна переорієнтація банків щодо розвитку ультракоротких вкладів (1 міс. – 3 міс.) на більш тривалі в часі депозитні програми терміном від 1 року до 2,5 років", – зазначив експерт.
Замотаєв пов'язує таку тенденцію з активізацією банківського кредитування, адже червневе зниження облікової ставки до 13% значно здешевлює ресурси під потенційні кредити. "Тобто, у більшості банків є реальна можливість реанімувати свої кредитні програми, розширивши їх спектр по споживчих кредитах на автокредитування, цільове кредитування малого та середнього бізнесу та іпотеки", – розповів банкір.
Як повідомляв OBOZ.UA, за даними НБУ, в Україні триває стрімке пожвавлення кредитування, а ставки за банківськими позиками поступово знижуються. Також помірно зростає обсяг депозитів, незважаючи на те, що відсотки за вкладами також падають. А ось мікрокредити (т.зв. гроші до зарплати) стали менш популярними.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!