Сценаристи, бережіться! Chat GPT написав сценарій повного метру, швейцарці зняли, скоро прем'єра
Фільм «Останній сценарист» зробили швейцарці – брати Девід і Пітер Луізі. Один продюсер і режисер, інший продюсер. Вони добре відомі в Швейцарії і за свої фільми неодноразово брали як нагороди вдома, так і відзнаки на міжнародних кінофестивалях.
Їх найсвіжіший експеримент – сценарій, написаний штучним інтелектом. Пітер Луізі пригадує, який перший промт (опис завдання) задав Чату GPT:
«Текст був такий: напиши сюжет для повнометражного ігрового фільму, в якому сценарист розуміє, що він пише гірше, ніж штучний інтелект. Звісно, в процесі я інколи коригував деякі сюжетні повороти. Але ні за яких обставин я не можу приписати собі хоча б частину сценарію. Весь сюжет, всі персонажі, всі сцени, всі події, всі повороти і всі діалоги були згенеровані Чатом GPT».
Пітер та Девід Луізі стверджують, що зовсім не хочуть налякати сценаристів. Навпаки, ставляться з усією повагою до їхньої праці.
Але щось нам підказує, що сценаристи не повірили. Особливо американські та британські, які щойно повернулись із тривалого страйку, серед вимог якого було і врегулювання використання штучного інтелекту.
Фільм вже готовий і світова прем'єра мала би відбутися 23 червня в Лондоні, в кінотеатрі «Prince Charles Cinema».
Але варто було піарникам кінотеатру, який спеціалізується на показах артхаусного кіно (типу нашого київського «Жовтня»), написати про це в Інстаграмі, коментарі буквально завалили акаунт. Тож, не пройшло і доби, як прем'єру скасували. Справа в тому, що швейцарці просто хотіли орендувати кінотеатр для показу. Але через негативний фідбек від постійних відвідувачів кінотеатру, адміністрація просто передумала надавати приміщення.
«Вчора ми опублікували повідомлення про приватний івент – показ, який мав відбутися найближчими вихідними. Проєкт, сценарій якого був написаний ШІ.
Актори в фільмі поки що живі, із плоті і крові, але щось нам підказує, що не за горами і наступні експерименти.
Цікаво буде за цим спостерігати, адже оглядаючи українські серіали, нам іноді здається, що Чат GPT міг би дещо покращити сюжети деяких продуктів нашого телебачення.