Таку думку він висловив вінтерв’ю Укрінформу.
«У 1945-му в Ялті та в Потсдамі визначалася конструкція повоєнного світу. А на якому саміті зараз виробляється конструкція майбутнього світу, хоча війна йде вже одинадцятий рік? Звучать меседжі на кшталт: «Відповідно до статуту ООН, резолюції Генеральної асамблеї, норм міжнародного права». Тобто нині існуюча конструкція всіма визнається, але чому ж тоді рішення ООН не виконуються? ОБСЄ теж не здатна прийняти жодного рішення. І якщо пройтися по всіх континентальних, регіональних інституціях, вони так само паралізовані», - вказав Безсмертний.
Водночас діяльність формату «Рамштайн», який працює ефективно, не регламентується міжнародними документами, зазначив він.
«Це означає, що політика факту, а не право, визначає майбутнє. За таких умов очевидно, що клуб, яким є «Рамштайн», і саміт, який зібрався у Швейцарії, рано чи пізно будуть відігравати, власне, роль цих регуляторів», - сказав Безсмертний.
Він також зазначив, що у Швейцарії зібралися ті, хто тяжіє до табору добра, демократії, свободи. А ті, хто збираються в Пекіні, в Москві, – це вісь зла.
«Світ розвивався, приймалися закони. А от повага до виконання законів залишилася там, на цвинтарях убитих, закатованих у ході Другої світової війни. Отам вони залишаються разом з останками людей, які врятували тих, хто сьогодні дозволяє собі говорити про «болючий компроміс», розуміючи, що Росія від А до Я порушила все, що є у світі. Вони дозволяють собі говорити про це, хоча живуть завдяки тому, що українці гинуть на фронті, в тилу під обстрілами», - зауважив Безсмертний.
За його словами, незрілість нинішньої міжнародної політики, власне, торує дорогу до континентальної та глобальної війни.
«Це очевидно. Подібні саміти – саміти Сімки, Глобальний саміт миру – вони необхідні. Бо це ті форми, які компенсують немічність і бездіяльність і Генеральної асамблеї ООН, її Ради безпеки, ОБСЄ і будь-яких інших регіональних, континентальних і глобальних об’єднань, структур щодо безпеки», - сказав Безсмертний.
Як повідомляв Укрінформ, 15-16 червня у Швейцарії пройшов Глобальний саміт миру, ініційований Україною. У ньому взяли участь понад 100 країн і організацій з усього світу.