Чи можна забути рідну мову назавжди, якщо нею не користуєшся
Чи можна забути рідну мову назавжди, якщо нею не користуєшся

Чи можна забути рідну мову назавжди, якщо нею не користуєшся

Чому люди забувають мову

Невикористання. Коли людина перестає використовувати мову, мозок починає її забувати. Це пов'язано з тим, що шляхи в мозку, які колись використовувалися, стають менш активними та схильними до втручання з боку інших мов.

Конкурентні мови. Якщо людина регулярно вивчає іншу мову, вона може зміцнитися в мозку, що призведе до зниження здатності згадувати слова та фрази забутою мовою.

Травматичний досвід. У деяких випадках події, що травмують, можуть призвести до забування рідної мови, навіть якщо людина прожила в країні, де розмовляють нею, значну частину свого життя.

Як згадати мову

Хоча мову і справді можна забути, це не обов'язково означає її незворотну втрату. Дослідження показують, що спогади про мову все ще є в мозку, навіть якщо до них нелегко отримати доступ. Завдяки практиці та знанням можна заново вивчити та відродити забуту мову. Як повторно вивчати забуту мову:

  1. Зрозумійте, чому ви перестали використовувати мову і що спонукало вас згадати її. Це допоможе вам визначити ефективні стратегії навчання.
  2. Займайтеся вивченням мови, читаючи, слухаючи та розмовляючи нею, щоб активувати свої спогади.
  3. Картки допоможуть згадати словниковий запас, а партнери з мовного обміну можуть надати можливість говорити та практикувати мову.
  4. Навчання інших може допомогти зберегти свої знання та запобігти їх подальшому забуттю.
  5. Встановіть послідовний графік повторного вивчення мови, щоб підтримувати темп та прогрес.

Чи можна забути рідну мову

Наприклад, коли хтось переїжджає до іншої країни, він починає щодня використовувати іншу мову, щоб говорити та думати. Деякі лінгвісти погоджуються з думкою, що свою першу мову можна забути. І ось чому:

Ви не використовуєте рідну мову для думок. Отже, рано чи пізно ви починаєте використовувати нову мову для повсякденних роздумів.

Ви не використовуєте мову для розмов. Коли ви говорите новою мовою, то як би відсуваєте рідну мову на другий план, і знання губляться.

Коли людина починає говорити новою мовою, її артикуляційний апарат пристосовується до неї. В результаті він забуває фонетику рідної мови, тому складніше почати використовувати її знову.

Через вік. Чим ми молодші, тим легше нам забути рідну мову. Вважається, що діти до п'яти років зазвичай забувають свою першу мову, якщо їх ізолювати від навколишнього середовища.

Однак це не остаточна думка з цього приводу. Інші лінгвісти вважають, що рідну мову забути практично неможливо, оскільки людина розвиває мовні навички в дитинстві, а мозок адаптується до рідної мови.

Теги за темою
Психологія
Джерело матеріала
loader
loader