Україна запустила подаровану США газотурбінну мініТЕС: чому її не могли увімкнути 16 місяців
Україна запустила подаровану США газотурбінну мініТЕС: чому її не могли увімкнути 16 місяців

Україна запустила подаровану США газотурбінну мініТЕС: чому її не могли увімкнути 16 місяців

Україна успішно підключила до мережі газотурбінну мобільну електростанцію General Electric потужністю 28 МВт, яку США передали ще в лютому 2023 року, після затримок через брак необхідних компонентів. Міністр енергетики Герман Галущенко підтвердив, що станція вже функціонує і генерує електроенергію, що є важливим кроком до енергетичної незалежності країни.

Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко на засіданні комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг. Електростанцію привезли до України ще на початку 2023 року.

Проте її запуск відбувся лише через 16 місяців. Основною причиною затримки стало очікування на необхідні компоненти для повноцінного функціонування установки.

10 травня 2023 року, коли в Україну прибув інженер компанії Tetra Tech, українські фахівці виявили, що в поставці відсутні важливі модулі. Це зумовило значне відтермінування запуску. Лише в жовтні 2023 року відбувся тестовий запуск мобільної електростанції на майданчику "Енергоатому".

Газотурбінна мобільна електростанція має потужність 28 МВт. Вона здатна забезпечувати електроенергією значну кількість домогосподарств та підприємств, що є надзвичайно важливим у умовах постійних викликів для енергетичної інфраструктури країни.

Герман Галущенко підкреслив важливість цієї події, зазначивши, що "там цілий ряд аспектів з цією газотурбінною установкою був". Зараз електростанція успішно встановлена, функціонує і генерує електроенергію. Міністр також наголосив на необхідності додаткового обладнання для побудови розподіленої генерації, яка є ключовою для підвищення енергетичної безпеки України.

Як повідомляв OBOZ.UA раніше, в Україні оновлять перелік об’єктів критично важливої інфраструктури з гарантованим електропостачанням, розділяючи його на літній та зимовий сезони для оптимізації енергетичних ресурсів. Це дозволить враховувати сезонну специфіку роботи об’єктів та мінімізувати навантаження на енергосистему під час відключень

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader