Український аналог "Ланцета" знаходить слабкі місця техніки РФ за допомогою ШІ
Український аналог "Ланцета" знаходить слабкі місця техніки РФ за допомогою ШІ

Український аналог "Ланцета" знаходить слабкі місця техніки РФ за допомогою ШІ

За словами аналітика Юліана Рьопке, дрони "Булава" автоматично визначають найкраще місце для удару на етапі фінального підльоту до цілі.

Україна представила на міжнародній оборонній виставці Eurosatory 2024 дрон-камікадзе "Булава" від українсько-чеської компанії UAC, оснащений штучним інтелектом (ШІ). Про можливості такого БПЛА розповів експерт Bild з аналізу відкритих даних Юліан Рьопке.

Як зазначає аналітик, дрон "Булава" називають аналогом російського "Ланцета" через схожу конструкцію і функціонал. На виставці в Парижі він був представлений під експортною назвою Mace. БПЛА може розігнатися до 100 км/год і перебувати в повітрі понад 50 хвилин. Наразі UAC випускає по 300 дронів "Булава" на місяць і темпи виробництва продовжують зростати.

Юліан Рьопке звернув увагу на те, що український аналог "Ланцета" оснащений програмним забезпеченням з ШІ. Це дає йому змогу автоматично визначати слабкі місця в танках і бронетранспортерах ЗС РФ на етапі фінального підльоту до цілі.

БПЛА "Булава"
Фото: Bild

Що відомо про дрон "Булава"

За даними Defence Express, безпілотний апарат "Булава" має загальну злітну вагу 11 кілограмів, з яких 3,6 кілограма припадає на потужну комбіновану кумулятивно-термобаричну бойову частину. Злітає дрон із катапульти, розмах його крил становить близько 1,6 метра, довжина — близько 1,5 метра, а дальність ураження — понад 60 кілометрів. Аеродинамічне рішення з Х-подібними крилами робить апарат маневреним, даючи змогу вражати цілі в найменш захищені ділянки.

Крім ураження цілі, обраної оператором, БПЛА "Булава" також здатний атакувати об'єкти за координатами. Дрон стійкий до дії ворожих засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ), фіксує спуфінг (підміну сигналів), а також використовує технологію ретрансляції для збільшення дальності ураження.

БПЛА "Булава"
Фото: Defence Express

Нагадаємо, 15 червня росіяни анонсували нову модель баражувального боєприпасу "Ланцет", яка нібито зможе самостійно знаходити цілі, а також виконувати місії у складі "рою дронів".

Раніше, 23 квітня, український інженер показав "начинку" російського "Ланцета", зазначивши, що дрон оснащений потужним модулем NVIDIA Jetson TX2, який може запускати ШІ. На думку фахівців, його заклали "на перспективу".

Джерело матеріала
loader