![“Силова” мобілізація: в Міноборони пояснили, чи мають право працівники ТЦК затримувати громадян](https://thumbor.my.ua/kCfmQeTH-g5wqyyUWsD713qWgWI=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2F168183599c85be194b34847140e57cf6.jpg)
“Силова” мобілізація: в Міноборони пояснили, чи мають право працівники ТЦК затримувати громадян
Адміністративне затримання громадянина поліцейським може відбуватися у присутності уповноважених представників ТЦК.
Здійснювати адміністративне затримання та доставляти громадян до ТЦК мають право тільки працівники поліції. Такі заходи можуть відбуватися у присутності уповноважених представників ТЦК.
Про це повідомили у Міноборони у відповідь на інформаційний запит РБК-Україна.
З посиланням на абзац 10 пункту 15 порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 16.05.2024 року №560, в Міноборони уточнили, що під час дії воєнного стану уповноважені представники ТЦК вживають заходів разом з поліцейськими до адміністративного затримання та доставляння до ТЦК громадян, які відмовляються від отримання повісток або порушили правила військового обліку.
“Адміністративне затримання громадянина поліцейським може відбуватися у присутності уповноважених представників ТЦК. Так само не заборонено законом доставляти громадянина, який був затриманий поліцейським, на транспортному засобі ТЦК за умови присутності у ньому поліцейського. Не суперечить чинному законодавству і доставлення громадянина до ТЦК, яке відбувається добровільно (тобто не всупереч волі громадянина)", - пояснили у Міноборони.
Нагадаємо, 19 червня в парламенті розповіли, чи з’явиться на вулицях військова поліція, яка начебто буде ловити ухилянтів та чи будуть ці силовики в житлі військовозобов’язаних вибивати двері.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)