Удари у найбільший вузол: як ЗС РФ розширюватимуть плацдарм на Покровському напрямку
Удари у найбільший вузол: як ЗС РФ розширюватимуть плацдарм на Покровському напрямку

Удари у найбільший вузол: як ЗС РФ розширюватимуть плацдарм на Покровському напрямку

На 30-кілометровому відтинку фронту під Покровськом росіяни тримають 70-тисячну армію, яка може натиснути у потужну лінію фортифікацій ЗСУ, розповів експерт Машовець. Поки що ворог не вирішив, який напрямок буде пріоритетним.

Російське командування найближчим часом має вирішити, у якому з чотирьох напрямків під Покровськом розширювати наступ. Для наступу ворог зібрав військо, яке має близько 300 танків, майже 600 бронемашин піхоти (БМП) і близько 900 артилерії різних типів. Про ситуацію на Покровському напрямку військовий оглядач, координатор групи "Інформаційний спротив" Костянтин Машовець розповів у Telegram-каналі.

Машовець спершу порахував живу силу і техніку угрупувань "Центр" і "Север" ЗС РФ, які діють на відтинку фронту між Покровськом і окупованою Авдіївкою. Після цього назвав три найбільш імовірних напрямки наступ атак росіян і ще один — менш імовірний. Куди попрямує ворог, залежить від того, як складається ситуація під Часовим Яром, зауважив військовий оглядач.

Які напрямки розширення плацдарму ЗС РФ:

  • від Новопокровська у бік Новоселівки Першої. Росіяни посуваються вздовж східного берега місцевого водосховища. Відстань до позицій ЗСУ — близько 1,6 км;
  • від Сокола у бік Євгенівки — відстань до позицій ЗСУ близько 1,7 км;
  • від Новоолександрівки у бік Воздвиженки — відстань близько 2,8 км, а потім ще чотири-п'ять км — до траси Т0504, яка прямує на Покровськ і Костянтинівку.

При цьому оглядач наголосив, що біля Новоселівки Першої розташований "найбільший вузол оборони ЗСУ".

"[Ворог — ред.] уже просунувся вздовж південного берега водосховища у його [вузла — ред.] бік, а також, очевидно, має можливість підійти до нього з півдня, з боку Уманського", — пояснив Машовець.

Ще один напрямок атаки — від Архангельського у бік Калинового. Оглядач розглядає його як менш ймовірний. На його думку, є зміст атакувати сюди лише тоді, якщо ЗС РФ будуть мати успіхи північніше — біля Часового Яру. Поки цього не сталось.

Бої на сході - у яких напрямках будуть просуватись ЗС РФ 18 червня
Фото: DeepState

Також оглядач перелічив, які засоби зібрали ЗС РФ, щоб атакувати на 30-кілометровому відтинку фронту під Покровськом (основні сили "плюс" резерв):

  • живі сили — 68-70 тис.;
  • танки — 310-320 шт.;
  • БМП — 570 шт. (орієнтовно);
  • артилерії — 760-770 гармат різних калібрів і 210 РСЗВ.
Бої на сході - населені пункти, які намагаються захопити ЗС РФ 18 червня
Фото: DeepState

У ранковому звіті Генштабу ЗСУ вказується, що станом на ранок 18 червня підрозділи ЗС РФ штурмували українські позиції 15 разів. Точки атак — Євгенівка, Новоолександрівка, Новопокровське, Калинове, Новоселівка Перша.

"Ситуація під контролем наших захисників", — ідеться у дописі українського командування.

Зазначимо, аналітики DeepState в останньому звіті перелічили три напрямки, у яких просувається ворог: Уманське, Сокіл, Архангельське. Усі вони збігаються з тими, які назвав Костянтин Машовець. Орієнтовна відстань, яку вдалось пройти росіянам — від 500 м до майже 2 км.

Нагадуємо, в аналітичному звіті Інституту вивчення війни ідеться про посилення наступу ЗС РФ на Часів Яр. Також аналітики зауважили, що росіяни перекидають підрозділи з Донеччини під Харків, оскільки потерпають від тиску ЗСУ.

Теги за темою
війна Донецька область
Джерело матеріала
loader
loader