У Тайванській протоці виявили атомну субмарину КНР, озброєну балістичними ракетами: що відбувається
У Тайванській протоці виявили атомну субмарину КНР, озброєну балістичними ракетами: що відбувається

У Тайванській протоці виявили атомну субмарину КНР, озброєну балістичними ракетами: що відбувається

Неподалік від узбережжя  Тайваню у Тайванській протоці виявили китайську субмарину, озброєну балістичними ракетами. Першими її побачили місцеві рибалки, які зафіксували "знахідку" на фото.

Про це пише Reuters, згадуючи, що світлини з китайським підводним човном  з'явилися у місцевих соцмережах. Видання наголошує, що піднятися на поверхню підводний човен могла змусити несправність.

Китайський атомний підводний човен", озброєний балістичними ракетами, несподівано слив на поверхню води у Тайванській протоці – поруч з тайванським рибальським судном. .Сталося це вранці у вівторок, 18 червня – приблизно за 200 км від західного узбережжя острова.

Рибалки сфотографували субмарину, зроблені ними фото було опубліковано у місцевих соцмережах, пише Reuters.

"За знімками фахівці встановили, що це атомний підводний човен ВМС Китаю класу "Цзінь", озброєний балістичними ракетами. Глава оборонного відомства Тайваню Веллінгтон Ку підтвердив присутність китайської субмарини і запевнив, що тайванські військові стежили за нею", – зазначено у матеріалі.

Видання нагадало, що Тайванська протока, яка відділяє Тайвань від Китаю, має до 250 км завширшки. І китайські військові літаки та кораблі щодня виявляють там активність, демонструючи претензії КНР на Тайвань.

При цьому тайванські військові, з якими поговорили журналісти видання, зазначили, що атомні субмарини можуть перебувати під водою місяці поспіль, зрідка спливаючи на поверхню для виконання бойових завдань. Тож, припускають вони, китайська субмарина, що наполохала тайванських рибалок, могла спливти на поверхню через якусь несправність, яка виникла на шляху човна з Південнокитайського моря до китайського порту Циндао.

Також видання пише, що підводні човни з балістичними ракетами призначені не для ураження кораблів, а для запуску балістичних ракет по наземних цілях. Зазвичай Китай не залучає їх для щоденного патрулювання у Тайванській протоці.

Джерело матеріала
loader
loader