Дослідники пояснили, в яких овочах більше поживних речовин.
Свіжі овочі мають багато переваг для нашого організму, але рівень поживних речовин у них може бути не таким величезним, як нам здається, пише IFLScience.
Річ у тім, що щойно овочі збирають із грядки, вони починають втрачати свої поживні речовини. Це відбувається тому, що коли їх збирають, то відрізають від джерела тих самих поживних речовин. Для того, щоб зберегти життя, клітини овочів починають дихати з більшою швидкістю, що і призводить до втрати поживних речовин. Подібне відбувається і в процесі окислення, коли овочі піддаються впливу кисню під час зберігання та обробки.
У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Таким чином, все зводиться до того, як скоро ви зможете зібрати овочі та з'їсти їх. Водночас ми знаємо, що свіжим овочам із супермаркетів потрібен певний час, щоб дістатися до наших столів.
В ідеалі, свіжі овочі необхідно з'їсти за кілька днів після того, як їх зібрали.
"Після того, як минає чотири, п'ять або сім днів, рівняння стає зовсім іншим", — каже керівник національної програми Міністерства сільського господарства США Джин Лестер.
Швидке розкладання свіжих овочів є основною причиною того, що їх почали заморожувати. Такий захід дає більше часу для їхнього використання. Також вважається, що в заморожених овочах залишається більше поживних речовин, оскільки їх заморожують незабаром після збору.
Водночас дані деяких досліджень говорять про те, що в заморожених овочах міститься менша кількість вітаміну С. Такий ефект пов'язують із тим, що заморожені овочі бланшуються. Цей процес включає в себе швидке ошпарювання овочів окропом або парою, а після їх заморожують.
Бланшування допомагає запобігти втраті смаку, а також кольору, що іноді відбувається із замороженими овочами. Проблема полягає в тому, що вітамін С розпадається під впливом тепла, тому його деяка частина зникає з овочів, оброблених для заморозки.
Але втрата вітаміну С в заморожених овочах, можливо, не надто висока. Інше дослідження не виявило суттєвих відмінностей у вмісті вітаміну С у свіжому та замороженому шпинаті, моркві, горошку та броколі.
Ба більше, заморожена кукурудза і зелена квасоля містили більший відсоток вітаміну С, ніж їхні свіжі аналоги. Вчені вважають, що така різниця пов'язана зі швидким розкладанням свіжих овочів.
Дослідження також показало, що загалом вміст вітамінів у заморожених овочах був порівнянним, а іноді навіть вищим, ніж у свіжих.
Також наголошується, що овочі в будь-якому вигляді будуть набагато кращими, ніж їх повна відсутність у раціоні. Овочі багаті на клітковину, також вони містять вітаміни та мінерали, які підтримують травлення, імунну систему і забезпечують приплив енергії.
Нагадаємо, вітамін С здатний омолоджувати шкіру і боротися зі зморшками. Останні дослідження проливають світло на простий, але ефективний спосіб підтримки здоров'я і молодості шкіри.