80 країн та 4 організації підписали спільне комюніке за результатами Саміту миру
80 країн та 4 організації підписали спільне комюніке за результатами Саміту миру

80 країн та 4 організації підписали спільне комюніке за результатами Саміту миру

Комюніке не підписала низка країн, зокрема Таїланд, Індія, Мексика, ПАР, Бразилія, Об'єднані Арабські Емірати та Саудівська Аравія.

80 країн і чотири організації: Рада Європи, Європейська комісія, Європейська рада і Європейський парламент, — підтримали спільне комюніке за підсумками Глобального саміту миру. Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Низка країн не підписала комюніке, серед них Таїланд, Індія, Мексика, ПАР, Бразилія, Об'єднані Арабські Емірати та Саудівська Аравія.

Сам документ опублікований на сайті Президента України.

Головні пункти комюніке:

1) Будь-яке використання ядерної енергії та ядерних установок має бути безпечним, захищеним, надійно охоронятися та не шкодити довкіллю. Українські атомні електростанції та установки, включаючи Запорізьку атомну електростанцію, повинні працювати безпечно та захищено під повним суверенним контролем України і відповідно до принципів МАГАТЕ та під його наглядом.

Будь-яка загроза або використання ядерної зброї в контексті війни в Україні є недопустимими. 

2) Глобальна продовольча безпека залежить від безперебійного виробництва та постачання харчових продуктів. У зв'язку з цим вільне, повне та безпечне торгове судноплавство, а також доступ до морських портів Чорного та Азовського морів є критично важливими. Напади на торговельні судна в портах і на всьому маршруті, а також на цивільні порти і цивільну портову інфраструктуру є неприйнятними.  

3) Усі військовополонені мають бути звільнені шляхом повного обміну. ​​Всі депортовані та незаконно переміщені українські діти, а також усі інші українські цивільні особи, які були незаконно утримувані, мають бути повернуті в Україну. 

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що комюніке буде відкрито для підписання країнами до і після завершення саміту.

Фото: «Радіо Свобода»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Швейцарія
Джерело матеріала
loader
loader