Журналістка-розслідувачка проєкту «Схеми» на Радіо Свобода Валерія Єгошина стала однією з трьох лауреатів міжнародної журналістської премії імені Джеймса Найта (Knight International Journalism Awards). Переможців оголосив Міжнародний центр журналістів (ICFJ).
Нагороду вручають на знак визнання виняткового впливу журналістів та їхньої відданості викриттю неправомірних дій.
Крім Валерії Єгошиної, відзнаку отримали репортер Джон-Аллан Наму з Кенії та редакторка Рана Саббах з Йорданії.
«Ці журналісти виділяються своєю відважною роботою, викриваючи зловживання владою в місцях, де це дуже складно і небезпечно. Від корупції до воєнних злочинів – їхня видатна журналістська робота призвела до більшої підзвітності та змін», - сказала президентка ICFJ Шарон Мошаві.
Журналістку «Схем» Валерію Єгошину відзначили за документування впливу війни РФ на Україну, розслідування воєнних злочинів російської армії, викриття корупційних схем на українських військових контрактах. Окремо члени журі відмітили репортажі Єгошиної з деокупованих територій, а також навички технічного аналізу запису мобільних телефонів та супутникових знімків.
«Маю велику честь стати цьогорічною переможницею міжнародної журналістської премії імені Джеймса Найта (Knight International Journalism Awards) від International Center for Journalists.
Тішуся, що моя робота для Схеми: корупція в деталях - RFERL Радіо Свобода, пліч-о-пліч у команді, з якою ми - єдиний спрацьований механізм та взаємопідтримка, так високо оцінена», - написала журналістка «Схем» Валерія Єгошина у Facebook.
Нагородження переможців відбудеться на гала-вечорі у Вашингтоні 14 листопада.
- Читайте також: Оголошено переможців конкурсу професійної журналістики «Честь професії» за 2024 рік
Фото: Valeriya Egoshyna/Facebook
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.