В Україні можуть внести зміни до пенсійного забезпечення: що чекає на громадян із недостатнім стажем
В Україні можуть внести зміни до пенсійного забезпечення: що чекає на громадян із недостатнім стажем

В Україні можуть внести зміни до пенсійного забезпечення: що чекає на громадян із недостатнім стажем

Пропонується розмір базової величини визначати пропорційно страховому стажу, а не через розмір прожиткового мінімуму.

В Україні планують відмовитися від використання прожиткового мінімуму під час визначення розміру виплат. Ця зміна може вплинути на пенсійні виплати для людей із недостатнім стажем. Про це йдеться в матеріалі видання "24 Канал".

За даними джерела, для осіб, які набули право на пенсію за віком, але не набули права на пенсійну виплату (мають недостатньо страхового стажу), — пропонують розмір базової величини визначати пропорційно страховому стажу, а не через розмір прожиткового мінімуму.

Показник прожиткового мінімуму на законодавчому рівні перестав виконувати свою первісну функцію як критерій, що визначає ризик бідності серед громадян. Натомість він став підґрунтям для запровадження різноманітних виплат, доплат і систем соціальної підтримки, які не завжди відповідають його первісному призначенню.

"Така ситуація унеможливлює використання прожиткового мінімуму за його основним призначенням, — ефективного визначення ризику потрапляння українців за межу бідності, і відповідно — швидкого реагування держави на такий ризик", — ідеться в джерелі.

Підвищення законодавчо встановленого прожиткового мінімуму автоматично вимагає перерахунку всіх пов'язаних показників, що веде до значного фіскального тиску на бюджет.

Мета цього проєкту полягає в об'єднанні програм соціальної підтримки, спрямованих на допомогу найбільш вразливим громадянам. Це спрямовано на допомогу сім'ям, які перебувають у скрутних життєвих обставинах, і поліпшення точкового надання державної допомоги.

Нагадаємо, пенсіонери, які працювали за певними професіями та проживають у сільській місцевості, можуть отримати 100% знижку на оплату комунальних послуг. Зокрема, це стосується педагогів, медиків, працівників музеїв та бібліотек тощо.

Раніше в ПФУ розповіли, що деякі громадяни можуть вийти на пенсію в 55 років. Йдеться про українців, які працювали в небезпечних і важких умовах.

Теги за темою
пенсії
Джерело матеріала
loader
loader