Служба безпеки України викрила в Києві жительку Куп’янська, яка під час окупації її міста співпрацювала з росіянами, а після визволення переїхала до столиці та влаштувалася вчителькою в одну зі шкіл. Про це повідомила пресслужба СБУ.
До початку повномасштабного вторгнення Росії вона була очільницею Центру професійного розвитку педагогічних працівників Куп’янської міськради, а під час окупації перейшла на бік ворога та з липня 2022 року продовжила керувати захопленою на той час установою.
За даними правоохоронців, вона розробляла кремлівські «методички» для вчителів місцевих шкіл.
«У брошурах фігурантка вимагала від педагогів повністю перейти на російські стандарти освіти. Так, наприклад, вона детально описувала ворожу методику викладання учням сфальсифікованої історії становлення Української Державності. Також на сторінках видання колаборантка вчила, як виправдовувати збройну агресію РФ та “пояснювати” воєнні злочини рашистів», — розповіли в СБУ.
Для впровадження «нових норм» підозрювана зустрічалася з «першим заступником» псевдоміністра освіти на тимчасово окупованих територіях Луганщини, що широко висвітлювали прокремлівські медіа та їхні соцмережі.
Під час звільнення Куп’янська жінка переїхала до Києва, отримала довідку переселенки, а згодом влаштувалася вчителькою інформатики до однієї зі шкіл Дніпровського району столиці.
Їй повідомили про підозру в колабораційній діяльності (ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України). Перевіряється її можлива причетність до поширення ворожої пропаганди серед школярів навчального закладу Києва. Жінці загрожує до 10 років в'язниці з конфіскацією майна.
У травні Служба безпеки України повідомила про підозру очільниці так званого «міністерства цифрового розвитку, зв’язку і масових комунікацій» окупованих територій Луганщини Олександрі Веселовій. Жінка раніше пройшла вишкіл за російською програмою і наразі займається інтеграцією окупованої Луганщини в інформаційний простір Росії.
Фото: СБУ
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.