За підсумками 2023 року загальний показник видобутку газу структурами "Газпрому" становив 359 млрд кубометрів, що на 13% менше, ніж 2022 року і на 30% менше, ніж у 2021-му.
Через втрату європейського ринку газу, російському "Газпрому" не вдалося домовитися про постачання в Китай, тому компанія була змушена скоротити до мінімального показника за всю історію видобуток. Про це йде мова у матеріалі видання The Moscow Times із посиланням на статистичні дані "Газпрому".
Серед іншого, відомо, що за підсумками 2023 року загальний показник видобутку газу структурами "Газпрому" склав 359 млрд кубометрів. Даний показник на 13% менше, ніж 2022 року і на 30% менше, ніж у довоєнному 2021-му.
"Результат компанії минулого року став найгіршим за 34 роки, що минули відтоді, як у "Газпром" було перетворено міністерство газової промисловості СРСР. Вторгнення в Україну і невдала спроба "заморозити Європу" поставили хрест на компанії, що оперує найбільшими у світі доведеними запасами газу", — зазначають автори матеріалу The Moscow Times.
До того ж відомо, що у зв'язку зі втратою Європи, "Газпром" залишився без ринку збуту, на який працював понад 50 років. В цілому поставки до європейських країн впали до 28 млрд кубів, що відповідає показнику другої половини 1970-х років. Зараз компанії доводиться заморожувати свердловини на родовищах газу.
Також вперше з кінця 1990-х "Газпром" завершив рік, не отримавши чистого прибутку. При цьому компанія зазнала не лише збитків, а рекордних втрат за всю свою історію — 629 млрд рублів.
12 лютого стало відомо, що Австрія хоче якнайшвидше реалізувати план щодо відмови від постачання енергоресурсу з РФ.
До того ж в кінці вересня 2023 року голова "Нафтогазу" Олексій Чернишов пояснив, що наша країна продовжує пропускати російський газ через свою територію тільки заради того, щоб не порушувати інтересів своїх європейських союзників.