Столтенберг назвав мінімальну умову для членства України в НАТО
Столтенберг назвав мінімальну умову для членства України в НАТО

Столтенберг назвав мінімальну умову для членства України в НАТО

Генсек Альянсу також висловив очікування щодо майбутнього саміту НАТО. За його словами, союзники можуть надати більше зброї нашій державі.

Що сказав Єнс Столтенберг про вступ України в НАТО

Я очікую, що союзники зроблять важливе оголошення у період до саміту та на самому саміті – щодо поставок більшого обсягу військового обладнання: протиповітряних систем, артилерії, ракет, які терміново необхідні, щоб Україна перемогла як суверенна незалежна держава. Без цього не буде взагалі будь-якого обговорення питання щодо членства. Нам треба забезпечити, щоб Україна перемогла. Це абсолютний мінімум для того, щоб Україна могла стати членом Альянсу,
– підкреслив він.

На саміті НАТО у Вашингтоні 9 – 11 липня лідери країн Альянсу посилять координуючу роль НАТО у наданні військової допомоги Україні та візьмуть на себе довгострокові фінансові зобов'язання. Таким чином вони дадуть відповідь на першочергові потреби України у самозахисті та у розбудові Сил безпеки й оборони.

Очікується, що ЗСУ стануть повністю взаємосумісними із силами НАТО. Звісно, це наблизить нашу державу до повноправного членства в Альянсі.

Євросоюз обговорить, що робити з російськими диверсіями

13 червня у Брюсселі говоритимуть про те, що Росія посилила кампанію "недружніх дій" проти країн-союзниць. Мова про диверсії, до яких удаються росіяни, зокрема акти саботажу, насильства, кібернетичні атаки та дезінформаційні впливи.

Столтенберг запевнив: ЄС проводить арешти та застосовує правові процедури щодо порушників закону. Водночас на Заході розуміють мету ворога.

"Колективно ми нарощуємо рівень захисту критичної інфраструктури, а також обмін інформацією та даними розвідки. Російські дії не зупинять нас у підтримці України", – наголосив він.

Скільки Захід готовий допомагати Україні

Нещодавно Єнс Столтенберг заявив, що НАТО планує щороку виділяти Україні 40 мільярдів євро. Але політологи звернули увагу: є конкретика щодо цифри, але не щодо тривалості цієї підтримки. А це не менш важливо.

"Але ж не кажуть "скільки" – під час війни, рік після неї, два роки чи сто років підряд. Треба запитати про дедлайни, поки вони перебувають у стані романтичної відповідальності перед Україною та готові будуть давати ці гроші", – зауваживМикола Давидюк.

Теги за темою
НАТО
Джерело матеріала
loader
loader