/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F28%2F5fcaaf3cff4910db2b9413d322d7d805.jpg)
Народному артисту Анатолію Гнатюку – 60: цікаві факти з біографії
Народний артист, провідний актор Національного академічного драматичного театру імені Франка, співак та шоумен Анатолій Гнатюк 12 червня відзначає своє 60-річчя.
Анатолій Гнатюк народився та виріс у с. Немирів, Старокостянтинівського району, Хмельницької області. Навчався гри на баяні в Старокостянтинівській музичній школі, на навчання до якої їздив аж за 30 кілометрів.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F28%2F88e0c3e60f8d838fa921ae75e0ed210a.png)
«Коли дізнався, що моя однокласниця Алла їздить у Хмельницький в музичну школу, прибіг додому і просив батьків, щоб теж дозволили. Треба ж було платити 12 карбованців щомісяця за навчання, а це тоді були серйозні гроші. Дітей своїх вони любили, тож не пошкодували цієї суми. Двічі на тиждень я їздив автобусом майже 30 кілометрів у Хмельницький у музшколу, де займався у класі баяна. Це мені дуже пригодилося у професії, адже на сцені я багато використовував баян», – розповідав артист в інтерв'ю урядовому кур'єру.
Згодом старший брат Микола забрав Анатолія Гнатюка з мамою до Києва, де хлопець продовжив навчання в драматичній студії при Палаці піонерів. Закінчив акторський факультет (майстерня Народної артистки України В.І. Зимньої) Київського державного інституту театрального мистецтва імені І. Карпенка-Карого.
Анатолій Гнатюк дебютував у дуеті з братом Миколою на сцені Палацу «Україна» піснею «Ой, смереко!» у 1996 році.
Анатолій Гнатюк вів низку телепрограм, зокрема: «Музична пошта» (УТ-2), «Фільм на замовлення» (СТБ), «Київ театральний з Анатолієм Гнатюком» («Київ»), «Лото забава» («1+1»). Виступав як співак у концертних програмах, а також з сольною програмою «Посміхнемось разом». Випустив сольний альбом «Крила».
Гнатюк зіграв такі ролі в театрі: Іван Барильченко («Суєта» І. Карпенка-Карого), Санчо Панса («Сміх і сльози Дон Кіхота» за М. де Сервантесом), Барон Тузенбах («Три сестри» А. Чехова), Шельменко («Шельменко-денщик» Г. Квітки-Основ’яненка), Степан («Кохання в стилі бароко, або Любов з неохоти» Я. Стельмаха), Голохвастов («За двома зайцями» М. Старицького), Хлестаков («Ревізор» М. Гоголя). Стрічки в яких зіграв Анатолій Гнатюк: «Це ми, господи…», «Вінчання зі смертю», «Леді Бомж», «Сьогодні і назавжди», «Троянський спас», «Дот», «Другий фронт», телесеріал «Махно», «Дев'ять життів Нестора Махна», «Сусіди», «Танець нашого кохання», «Брат за брата–2», «Трубач», «Муж на годину», «Посттравматична рапсодія», «Дві матері», «Тарас. Повернення».
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F28%2F21d4401c38ff263917ab65caebfffc81.png)
Анатолій Гнатюк одружений з Оленою Чередніченко. Вони мають сина Богдана 1988 року народження, який працює режисером, драматургом та сценографом.

