/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F67%2Fc7e1d8f5be482961e42f299a79bce029.jpg)
Люди можуть еволюціонувати в кіборгів: що показало останнє дослідження нейробіологів
Нове дослідження вчених нейробіологів показує, що люди можуть еволюціонувати в кіборгів із "пінцетними" біонічними інструментами для рук. Тобто наступним кроком в еволюції людини може стати подальша інтеграція технології з плоттю та кісткою.
Але, згідно з новим дослідженням, ця технологія не імітує риси людини як сучасні протези. Нейробіологи виявили, що люди насправді відчувають себе більш пов’язаними з біонічними інструментами, схожими на пінцет, ніж з трансплантатами, які нагадують людські руки, пише The Sun.
Використовуючи віртуальну реальність (VR), дослідники перевірили, чи можуть люди відчувати, що кіготь пінцета є частиною їхнього тіла.
Учасники могли вдало втілити "біонічний інструмент" і протез руки з рівними ступенями. Однак люди швидше й точніше віртуально виконували завдання за допомогою рук-пінцетів, ніж коли вони використовували людську руку.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F67%2F7785f43ea12475f1be00a04c9c5b7d15.jpg)
"Щоб наша біологія безперешкодно зливалася з інструментами, ми повинні відчувати, що інструменти є частиною нашого тіла. Наші результати показують, що люди можуть сприймати пінцет як невіддільну частину свого тіла", – сказала Оттавія Маддалуно, нейробіолог Римського університету Сапієнца та перший автор дослідження.
Науковці вважають, що учасники більше ототожнювали руки з пінцетом через їхню простоту: "З погляду завдання щипків, пінцет функціонально схожий на людську руку, але простіший, а також легший з погляду обчислень для мозку", – додала Маддалуно.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F67%2Fb3ece6a7599a587a3a65cc1fa8cf879e.png)
Наступним кроком є вивчення того, чи можна втілити ці біонічні інструменти в пацієнтів, які втратили кінцівки.
"Ми також хочемо дослідити пластичні зміни, які цей вид біонічного інструменту може викликати в мозку як здорових учасників, так і людей з ампутованими кінцівками", – сказала Оттавія.
Раніше OBOZ.UA розповідав, що вчені створили перший у світі "живий комп’ютер" із тканин мозку людини.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!
