Світ позбудеться одного з найпопулярніших напоїв для сніданку: з чим пов'язане його зникнення
Світ позбудеться одного з найпопулярніших напоїв для сніданку: з чим пов'язане його зникнення

Світ позбудеться одного з найпопулярніших напоїв для сніданку: з чим пов'язане його зникнення

Дослідники заявляють, що руйнівна хвороба, що обрушилася на врожай у Флориді та Бразилії, може залишити людей без улюбленого напою.

Найпопулярніший напій для сніданку в усьому світі сьогодні перебуває під загрозою зникнення — причиною тому є руйнівна хвороба і погана погода, які знищують урожай. Дослідники виявили, що ці чинники буквально вбивають дерева, внаслідок чого ми можемо втратити один з улюблених продуктів, пише Daily Mail.

Йдеться про апельсинові дерева у США та Бразилії, які постраждали від хвороби позеленіння цитрусових, спричиненої комахами, що смокчуть сік. Це фактично вбиває дерева і робить плоди гіркими.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Статистика показує, що на Флориду і Бразилію припадає понад 85% світового постачання апельсинового соку, що становить значну частину їхньої економіки. Експерти виявили, що цього року врожай уже знизився на 24%, як порівняти з 2023 роком, унаслідок чого ціни на апельсиновий сік уже підскочили на 20%.

Зазначимо, що хвороба позеленіння цитрусових, також відома як Хуанлунбін, є бактеріальною інфекцією, яка вважається однією з найсерйозніших у світі для цитрусових, оскільки лікування просто не існує.

Відомо, що після зараження більшість дерев дають погано забарвлені, однобокі та гіркі плоди, що призводить до загибелі дерев всього за кілька років. Дослідження виявили, що найбільш вразливі апельсинові дерева ростуть у регіонах, де температура постійно сягає 25 градусів за Цельсієм. Науковці також встановили, що сьогодні хвороба вже знищила десятки, а то й сотні мільйонів гектарів культур у США та за межами країни.

Небезпека полягає в тому, що хвороба може поширитися з одного цитрусового саду в інший. У результаті в Департаменті цитрусових у Флориді заявили, що до 2026 року виробництво цитрусових у штаті може впасти більш ніж на 80%.

Основним джерелом проблеми вважається крихітна комаха під назвою азійський цитрусовий листонос, яку вперше було виявлено в окрузі Палм-Біч, штат Флорида в 1998 році. За два роки комаха поширилася в 31 окрузі й відтоді проникла в Техас, Алабаму, Джорджію, Південну Кароліну, Гаваї та низку інших штатів.

Вченим відомо, що азійська цитрусова листовійка вбиває дерева, витягаючи велику кількість соку з листя під час харчування, а також виділяючи велику кількість медяної роси, що вкриває зелень. У результаті падева роса покриває листя, що сприяє зростанню сажистої цвілі, блокуючи доступ сонячного світла до листя.

Статистика свідчить про те, що лише за останні два десятиліття через хворобу постачання апельсинового соку у Флориді скоротилися з 240 мільйонів коробок, вироблених щорічно, до 17 мільйонів коробок.

Тим часом у Сан-Паулу і Мінас-Жерайс — основних регіонах Бразилії з виробництва апельсинів — очікують, що цього року буде зібрано лише 232 мільйони коробок, що на 24% менше, ніж у 2023 році.

Раніше Фокус писав про те, що вчені назвали напій, який майже вдвічі знижує ризик втрати пам'яті.

Теги за темою
Здоров'я дослідження вчені
Джерело матеріала
loader