"Досить просто": пенсіонер побудував будинок, який генерує більше енергії, ніж споживає
"Досить просто": пенсіонер побудував будинок, який генерує більше енергії, ніж споживає

"Досить просто": пенсіонер побудував будинок, який генерує більше енергії, ніж споживає

Будинок Девіда Ноланда повністю складається зі структурно ізольованих панелей, оснащений сонячними батареями, вікнами з потрійним склінням і системою циркуляції свіжого повітря.

Американський письменник і мандрівник на пенсії Девід Ноланд самотужки спроєктував будинок відповідно до стандартів Passive House, у якому максимально використано сонячне світло. Завдяки ретельно продуманому плануванню та сучасним технологіям у сонячний час будинок генерує більше електроенергії, ніж споживає. Про це пише портал Chronogram.

За словами Девіда Ноланда, його план полягав у тому, щоб побудувати для себе і своєї дружини невеликий, простий, одноповерховий будинок недалеко від дороги і без дров'яної печі. При цьому житло мало відповідати всім стандартам Passive House.

Важливо Загробні кіловати: в Іспанії перетворюють кладовища на сонячні електростанції (фото)

Попри відсутність формальної архітектурної освіти, чоловік сам розробив проєкт. Після розробки дизайну будинку він звернувся до архітектора, щоб той завершив структурний проєкт і склав плани будівництва. Для безпосереднього будівництва він найняв фахівця з Passive House з Нью-Йорка.

Будинок Девіда Ноланда
Фото: Chronogram

"Це не ракетобудування. Підлога, стіни та дах мають бути добре ізольовані і герметичні. Має бути хороша циркуляція повітря і хороші вікна без теплових мостів. Це справді досить просто", — розповів Ноланд про проєктування будинку.

Кухня розміщена вздовж південно-західного краю будинку
Фото: Chronogram

Будинок Девіда Ноланда являє собою прямокутник площею 408 квадратних метрів. Вся оболонка будинку складається зі структурно ізольованих панелей. Уздовж південної стіни будинку розміщено низку вікон з потрійним склінням, які вловлюють тепло від низьких сонячних променів уздовж зимового горизонту і допомагають природним чином освітлювати житлову зону взимку. Чоловік ретельно спроєктував форму даху, щоб повною мірою використовувати сонячні промені, а також розрахував звис даху таким чином, щоб захистити вікна від сильного літнього сонця.

Південно-східний кут будинку Девіда Ноланда
Фото: Chronogram

Оскільки будинок дуже добре ізольований, повітря має постійно циркулювати, щоб внутрішня структура залишалася здоровою як для людей, так і для матеріалів. Для цього Девід Ноланд встановив систему циркуляції свіжого повітря Zehnder ERV на відкритому горищі, яка забирає застояне повітря з кухні та ванних кімнат, а потім наповнює вітальню і спальні свіжим повітрям ззовні, передаючи температуру повітря, що виходить, та повітря, яке входить, у приміщення.

Вікна спальні виходять на схід
Фото: Chronogram

Усі потреби будинку в енергії забезпечуються 30 панелями Suncommon потужністю 400 Вт, які розміщені на даху. Їхня загальна потужність становить 12 кВт. У сонячні місяці батареї генерують більше енергії, ніж потрібно для будинку та двох електромобілів.

"Ми накопичили великий кредит у кіловат-годинах, якого має бути більш ніж достатньо, щоб пережити зимові місяці з нульовим чистим споживанням енергії протягом року", — зазначив Девід Ноланд.

Нагадаємо, американська компанія Airiva створила безшумну вітрозахисну огорожу з восьми модульних вертикальних вітряних турбін Airiva, яка може генерувати приблизно 2200 кіловат електроенергії на рік.

В Україні також є технології, щоб облаштувати повністю енергонезалежну квартиру. Завдяки сучасним енергонезалежним пристроям українці можуть не лише генерувати електроенергію для своїх потреб, а й насичувати енергосистему країни.

Теги за темою
електроенергія
Джерело матеріала
loader
loader