Як передає Укрінформ, про це повідомляє Медіазона.
Раніше у квітні, російський Мін'юст описував «Антиросійський сепаратистський рух» як «міжнародний громадський рух щодо руйнування багатонаціональної єдності та територіальної цілісності Росії».
П’ятничне засідання Верховного суду, на якому було прийняте зазначене рішення, відбулося у закритому режимі. Як і в попередніх випадках заборони неіснуючих організацій, наприклад «міжнародного руху ЛГБТ», журналістів пустили лише на оголошення рішення.
Правозахисний російський інформаційно-аналітичний центр «Сова», який вивчає застосування екстремістського законодавства в РФ, припускає, що «заборона якоїсь неіснуючої організації дозволить притягати до кримінальної відповідальності широке коло різних активістів і звичайних громадян у різних регіонах Росії». Відповідно тепер будь-які «дискусії про статус тієї чи іншої території та навіть про розширення її прав, у тому числі культурних, у складі Росії» загрожуватимуть переслідуванням.
Як повідомлялося, раніше російські суди вже забороняли субкультури та групи людей, які не мають єдиного об'єднання, чіткої структури чи політичної ідеології. Наприклад, «колумбайни», або шутинги у школах, визнавали «терористичною організацією», АУЄ, або «Арештантское уголовное единство», — «екстремістською організацією». Наприкінці листопада 2023 року Верховний суд РФ за позовом Мін'юсту визнав «екстремістським» неіснуючий «міжнародний рух ЛГБТ».