США сподіваються змусити Пекін та Москву домовитись про контроль над ядерною зброєю, — ЗМІ
США сподіваються змусити Пекін та Москву домовитись про контроль над ядерною зброєю, — ЗМІ

США сподіваються змусити Пекін та Москву домовитись про контроль над ядерною зброєю, — ЗМІ

Білий дім розглядає можливість подальшого розвитку ядерних сил США та працює над тим, щоб забезпечити ключових союзників можливостями для завдавання ударів на великі відстані.

Адміністрація президента США Джо Байдена має намір ухвалити більш рішучу стратегію щодо ядерної зброї після того, як Китай і Росія відмовились обговорити питання контролю над озброєнням. Про це пише Semafor.

"США вважають, що їм необхідно "прийняти більш конкурентний підхід до нерозповсюдження і контролю над озброєннями" у світлі зростаючої глобальної напруженості і "внести певні корективи в нашу позицію і можливості", — сказав Semafor високопоставлений представник адміністрації.

Адміністрація Байдена все ще сподівається посадити своїх геополітичних суперників за стіл переговорів, але хоче показати, що відмова від переговорів матиме наслідки.

"Росія і Китай зіткнуться з погіршенням безпекового середовища, якщо вони продовжуватимуть відмовлятися від переговорів", — сказав співрозмовник видання.

Білий дім також розглядає можливість подальшого розвитку ядерних сил США в умовах зростаючої ядерної загрози і працює над тим, щоб забезпечити ключових союзників можливостями для завдавання ударів на великі відстані, а також засобами спостереження, необхідними для самозахисту.

Крім того, адміністрація Байдена починає закладати основу для ключових ядерних питань, з якими зіткнеться президент США у разі свого переобрання.

Журналісти нагадали, що угода щодо обмеження найбільших ядерних арсеналів світу, яку підписали Китай та Росія, має закінчитися у 2026 році.

"Якщо буде другий термін, ключовим питанням для нашої адміністрації є те, як ми підійдемо до цієї дати, 6 лютого 2026 року. Ми повинні думати про середовище, в якому ми не будемо обмежені, але так само, як і Росія, і Китай", — наголосив чиновник.

Нагадаємо, 5 червня президент Росії Володимир Путін заявив про можливість розміщення звичайних ракет у межах досяжності США та їхніх європейських союзників.

4 червня депутат російської державної думи Андрій Гурульов запропонував скинути на Нідерланди ядерну бомбу, щоб таким чином поставити Європу на коліна.

Джерело матеріала
loader