Про це під час інспектування міста на доступність та безбар’єрність повідомив заступник міського голови Олександр Шевчук, передає кореспондент Укрінформу.
У Житомирі понад 60% громадського транспорту є доступним для людей з інвалідністю / Фото: Ірина Чириця, Укрінформ«На сьогодні понад 60% громадського транспорту адаптовано під потреби людей з інвалідністю. Якщо говорити про будні, то це 72-75%, а у вихідні на деяких маршрутах виходить менше транспорту і там із доступністю трохи складніше», - сказав Шевчук.
Своєю чергою депутатка міської ради, представниця урядового уповноваженого з прав осіб із інвалідністю в Житомирській області Неля Ковалюк наголосила, що доступність та безбар’єрність зараз особливо актуальні з огляду на велику кількість військовослужбовців із різними травмами.
Ковалюк пересувається на кріслі колісному, тож проінспектувала громадський транспорт, амбулаторію та тротуари. За її словами, водії тролейбусів та автобусів реагували, опускали пандус та допомагали їй. Для людей з інвалідністю також стала доступна після реконструкції амбулаторія №10. Натомість на окремих ділянках тротуарів пересуватися складно.
«У Житомирі є значний відсоток доступного громадського транспорту та амбулаторій. Зараз важливо вчити громаду реагувати на людину, яка заходить на кріслі колісному в громадський транспорт, і поступатися трішки своєю територією», - додала депутатка.
Як повідомляв Укрінформ, в Україні запрацював чат-бот «Доступно!», за допомогою якого у Вайбері можна знайти безбарʼєрну локацію.