Перелік 100 співвітчизників, які протягом десяти років відігравали ключову роль в Україні, сформувала редакційна рада видання NV на основі думки експертів та читачів.
Захисники металургійного комбінату Азовсталь в Маріуполі увійшли до переліку 100 найважливіших українців останнього десятиріччя за версією видання NV. Перелік співвітчизників, які протягом 10 років відігравали ключову роль в країні, складено на основі думки експертів та читачів видання.
отримали:
– Михайло Вернигора, нацгвардієць, який під час оборони Маріуполя втратив руку, пройшов полон, але продовжив службу в Нацгвардії;
– Ростислав Приступа, морський піхотинець, який був тяжко поранений (уламок зачепив спинний мозок). Півтора місяця провів у полоні;
– Вільгельм Вітюк, військовослужбовець Сухопутних військ, який був поранений, рятуючи цивільних у Маріуполі. Пережив знущання й тортури у полоні, бо має татуювання з українським гербом;
– Володимир Татаренко, волонтер, член медичної команди Янголів Тайри, потрапив у полон разом з іншими оборонцями Азовсталі. Провів в полоні п’ять місяців.
Також відзнаку людини десятиліття отримав Ігор Гордійчук, генерал-майор ЗСУ, Герой України, який у 2014 році командував взяттям Савур-Могили та дістав важке поранення під Іловайськом. Згодом він очолив Київський військовий ліцей імені Івана Богуна.
Відзнаки захисникам Маріуполя вручили директор з корпоративних комунікацій групи Метінвест Олег Давиденко та директорка громадської організації Серце Азовсталі Ксенія Сухова.
Нагадаємо, росіяни оточили Маріуполь 2 березня 2022 року. Кожного дня місто обстрілювалося з усіх видів зброї. Останнім плацдармом оборони Маріуполя став комбінат Азовсталь, який займав 20% території міста та мав складну систему підземних комунікацій, в тому числі велику кількість бомбосховищ, де були запаси продуктів, води та медикаментів. Останнє дало змогу тримати оборону міста 82 дні та відтягнути значні сили росіян, не давши їм наступати на інших напрямках.