6 червня — презентація подання до МКС щодо вчинення злочинів російськими пропагандистами
6 червня — презентація подання до МКС щодо вчинення злочинів російськими пропагандистами

6 червня — презентація подання до МКС щодо вчинення злочинів російськими пропагандистами

У поданні йдеться про відповідальність п'яти провідних російських пропагандистів: Володимира Соловйова, Маргарити Симоньян, Дмитра Кисельова, Дмитра Медведєва та Сергія Мардана. Також йдеться про відповідальність першого заступника керівника Адміністрації президента РФ Олексія Громова.

У четвер, 6 червня, Міжнародна федерація за права людини (FIDH), Центр громадянських свобод та Харківська правозахисна група презентують подання до Міжнародного кримінального суду щодо вчинення злочинів на ґрунті ненависті росіян проти українців і запрошують на цю презентацію українські та іноземні ЗМІ.

Час: 15:00

Місце: Медіацентр Україна (вул. Хмельницького, 8/16)

Захід відбуватиметься українською мовою. Організатори забезпечують синхронний переклад на англійську та трансляцію двома мовами: англійською та українською.

У поданні йдеться про відповідальність п'яти провідних російських пропагандистів за розпалювання ворожнечі щодо українців: Володимира Соловйова, Маргарити Симоньян, Дмитра Кисельова, Дмитра Медведєва та Сергія Мардана. Також йдеться про відповідальність першого заступника керівника Адміністрації президента РФ  Олексія Громова.

Автори подання проаналізували 526 годин ефіру та відібрали понад 300 висловлювань, які відповідають критеріям мови ворожнечі. Ці висловлювання заохочували російських солдатів затримувати, катувати, вбивати або примусово переміщувати українців, а також переконували до схвалення цих звірств російське населення.

Пропагандисти відігравали ключову роль у цих злочинах під керівництвом Адміністрації Президента РФ, використовуючи державні або підконтрольні державі медіа. Подібно до Отто Дітріха, керівника пресслужби нацистського режиму, Олексій Громов особисто формував основні пропагандистські наративи та диктував конкретний контент, що поширювався через традиційні ЗМІ, включаючи телебачення, радіо та друковані видання.

Усе подання складається зі 100 сторінок. На пресконференції його представлять:

— Володимир Яворський, програмний директор Центру громадянських свобод;

— Анна Овдієнко, адвокатка Харківської правозахисної групи (ХПГ);

— Ілля Нузов, директор напрямку міжнародного правосуддя у Міжнародній федерації прав людини (FIDH) (онлайн).

Акредитація ЗМІ: https://bit.ly/Accreditation_CCL  

Захід відбудеться в межах Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст заходу є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов’язково відображає погляди USAID або уряду США.

Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
Долучитись
Теги за темою
російська агресія
Джерело матеріала
loader