Представник Міноборони Дмитро Лазуткін сказав, що навіть зареєстровані користувачі однаково повинні мати при собі військово-обліковий документ, оскільки цього вимагає закон.
Українське законодавство передбачає, що додаток "Резерв+" є електронним кабінетом. Однак він все одно не є повною заміною військово-облікового документа. Про це розповів представник Міністерство оборони України Дмитро Лазуткін в ефірі національного телемарафону.
За його словами, навіть зареєстровані користувачі все одно повинні мати при собі військово-обліковий документ, оскільки цього вимагає закон.
Лазуткін зазначив, що, як постановив Кабінет міністрів України, застосунок "Резерв+" можна показувати поліції та військовослужбовцям ТЦК і СП, якщо вони вимагають довести, що військовозобов'язаний виконав норму закону.
"І через "Резерв+" відповідно це можна робити і демонструвати це, коли є така вимога. Але водночас треба з собою мати військово-обліковий документ, тому що також цього вимагає закон, як я казав раніше", — сказав Лазуткін.
Також він сказав, що вже з 18 червня в додаток буде додано QR-код. Після цього дані з "Резерв+" будуть ідентичні тому, що є на папері.
За словами Лазуткіна, зараз громадян зі статусом "У розшуку" в застосунку вже значно менше, оскільки все більше людей уточнює свої дані.
"Якщо з'являється цей статус, то з'ясовують чому. Усе-таки є правила військового обліку і їх могла порушити людина, якщо вона колись приписне давно отримала або змінила, наприклад, місце проживання, то також може вважатися в розшуку", — сказав представник Міністерства оборони.
За його словами, якщо людина уточнює дані, то вона виконує норми закону, а тому статус "У розшуку" має зникнути.
Раніше "Судово-юридична газета" повідомляла, що хлопці у віці від 17 років мають повернутися в Україну, щоб особисто стати на військовий облік. Так, повістки можуть отримати й ті чоловіки, які виїхали за кордон, але не стали на облік.
Також експерт із кібербезпеки Костянтин Корсун розповів, чи зможуть ТЦК блокувати банківські рахунки українців. Для авторизації в застосунку "Резерв+" використовується система BankID. Вона об'єднує інформацію з банківських акаунтів і передбачає, що банки ретельно збирають інформацію про своїх клієнтів.