24-річна слідча із Маріуполя Мар'яна Чечелюк повернулася додому після двох років полону
24-річна слідча із Маріуполя Мар'яна Чечелюк повернулася додому після двох років полону

24-річна слідча із Маріуполя Мар'яна Чечелюк повернулася додому після двох років полону

Під час обміну полоненими 31 травня вдалося повернути додому слідчу із Маріуполя Мар'яну Чечелюк, яка два роки перебувала у російському полоні. Про це повідомила громадська організація Марш жінок.

Серед 75 полонених п'ятеро жінок. Окрім Чечелюк, додому вдалося повернути чотирьох цивільних жінок від 28 до 52 років. Організація "Марш жінок" повідомила їхні імена з дозволу Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

  • Алексєєвич Оксана Вікторівна (29.06.1996)
  • Бабаєва Наталія Володимирівна (23.11.1972)
  • Колісник Наталія Іванівна (30.01.1986)
  • Мануїлов Наталія Валентинівна (14.06.1979)
  • Чечелюк Мар’яна Віталіївна (05.01.2000)

22-річна Мар'яна Чечелюк разом із 15-річною сестрою Аліною та іншими маріупольцями 25 березня 2022 року сховалася від російського авіанальоту на території заводу "Азовсталь". Батько слідчої Віталій Чечелюк в інтерв'ю "Радіо Свобода" розповідав, що 1-го травня 2022 року почалася перша евакуація цивільних із «Азовсталі», під час якої вийшли Мар’яна з сестрою. 

Представники ООН та Червоного Хреста пообіцяли вивезти дівчат на територію Запоріжжя, але натомість доставили в окуповане російською армією село Безіменне на фільтрацію до російських військових. Мар’яну одразу відправили у СІЗО в Донецьк, а Аліну дозволили забрати. Після донецького СІЗО Чечелюк відправили в Оленівку, де 29 липня 2022 року відбувся теракт. Згодом слідча опинилася у Таганрозі. У листах до матері, які публікувало видання ZMINA, Чечелюк писала, що її морили голодом, били та знущалися.

Сестра, батьки та бабуся Мар'яни Чечелюк майже два роки живуть у Швейцарії. Про це матір дівчини Наталя Чечелюк 25 травня розповіла в інтерв'ю "Радіо Свободі".

Мар'яна Чечелюк (у центрі) з батьками та сестрою. Фото: radiosvoboda.org

Мар'яна Чечелюк під час служби у поліції Маріуполя. Фото: radiosvoboda.org

Жінки, які повернулися з російського полону 31 травня. Мар'яна Чечелюк - друга справа. Фото: instagram.com/marshzhinok

  • 31 травня відбувся 52-й обмін полоненими з початку повномасштабного вторгнення Росії. За цей час вдалося повернути 3210 людей.
  • Останній обмін військовополоненими між Росією та Україною відбувся 8 лютого 2024 року за сприяння Об'єднаних Арабських Еміратів.
Теги за темою
обмін полоненими
Джерело матеріала
loader
loader