Спеціальною постановою уряд визначив перелік критично важливих об'єктів яким має бути забезпечено пріоритетне постачання електричної енергії відповідно до встановленого мінімального навантаження. Цим переліком визначаються об'єкти які не мають під час планових чи навіть аварійних відключень позбавлятись хоча б мінімального енергоживлення. Про це можна дізнатися з постанови Кабінету Міністрів, яка опублікована.
Перелік критично важливих об'єктів які не мають відключати від електроенергії
Першим пунктом відповідної постанови визначено, що до таких об'єктів включають об’єкти критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору та сектору системи життєзабезпечення, включених до Реєстру об’єктів критичної інфраструктури.
Також у переліку бронювання від відключень:
- заклади охорони здоров’я державної або комунальної форми власності (але не комерційні);
- військові частини та територіальні центри комплектування і соціальної підтримки, включно з об’єктами, що використовуються для територіальної громади в умовах воєнного стану;
- підприємства оборонного комплексу України, зокрема ті, що виконують мобілізаційні завдання (замовлення) зі створення, виробництва, ремонту та постачання озброєння, боєприпасів, військової техніки, спеціальних комплектувальних виробів;
- підприємства залізничного транспорту;
- підприємства, діяльність яких важлива для забезпечення продовольчої, економічної та/або енергетичної безпеки країни;
- підприємства з неперервним циклом виробництва;
- електронні комунікаційні мережі;
- органи державної влади (Верховна Рада України, Кабінет Міністрів України, центральні органи виконавчої влади, правоохоронні органи (органи внутрішніх справ, прокуратури, СБУ, об’єкти ДСНС).
Переліки критично важливих об’єктів готуються та затверджуються обласними, Київською міською держадміністраціями (військовими адміністраціями).
Раніше уряд повідомив, що Міненергетики та “Укренерго” отримали доручення про термінову розробку та затвердження окремої постанови, якою необхідно врегулювати питання планових відключень споживачів, що виникли як наслідок масованих ракетно-дронових атак Росією, енергетичної інфраструктури.