Посилення мобілізації в Україні: де чоловікам вручатимуть повістки в червні
Посилення мобілізації в Україні: де чоловікам вручатимуть повістки в червні

Посилення мобілізації в Україні: де чоловікам вручатимуть повістки в червні

Процес вручення повісток під час мобілізації в Україні поки не змінився. Для підтвердження отримання чоловік повинен поставити свій підпис, розповів військовий адвокат Сергій Дубок.

Після набуття чинності закону про мобілізацію в Україні військовозобовʼязані громадяни повинні оновити свої військово-облікові дані протягом 60 днів. Наразі не відбулося змін у процесі вручення повісток, проте за словами військового адвоката Сергія Дубка, після 17 липня можуть почати направляти їх поштою. Про це він повідомив в інтервʼю "Суспільному".

Мобілізація в Україні: де вручають повістки

Під час мобілізації в Україні вручати повістки дозволено цілодобово:

  • за адресою місця проживання, роботи, навчання;
  • у громадських місцях;
  • у ТЦК та СП;
  • на блокпостах;
  • на пунктах пропуску через держкордон України.

Вручення повістки повинно бути підтверджено підписом чоловіка. При відмові від отримання документа передбачається відеозапис вручення.

Вручення повісток поштою під час мобілізації в Україні: що відомо

"Повістки надсилатимуть рекомендованим поштовим відправленням з повідомленням про вручення на адресу місця проживання військовозобов'язаного, яка міститься в реєстрі Оберіг", — сказав Сергій Дубок.

Він наголосив, що день прибуття отримувача в зазначене місце визначається не раніше 14 дня від дня надсилання повістки поштою. У разі відмови від отримання повістки буде складений акт, який повинен бути підписаний не менш як двома членами групи оповіщення.

Якщо особа не уточнила фактичну адресу проживання протягом 60 днів з дня набуття чинності закону про мобілізацію в Україні, то повістку надішлють на адресу зареєстрованого місця проживання.

"Отже, направлення повісток поштою розпочнеться після 17 липня 2024 року", — зауважив адвокат.

Нагадаємо, закон про мобілізацію в Україні заборонить примусово призивати на військову службу чоловіків з інвалідністю. Проте є випадки, коли вони можуть вступити до лав армії.

Раніше повідомлялося, що до армії можуть призвати чоловіків від 25 до 60 років під час мобілізації в Україні. Також у чотирьох випадках під мобілізацію підлягають громадяни до 25 років.

Теги за темою
адвокат
Джерело матеріала
loader
loader