Їли навіть собак: вчені зробили моторошне відкриття про перших поселенців у США
Їли навіть собак: вчені зробили моторошне відкриття про перших поселенців у США

Їли навіть собак: вчені зробили моторошне відкриття про перших поселенців у США

Перші поселенці в Америці постали перед численними труднощами та перешкодами, які майже повністю знищили колонію Джеймстаун у 1610 році. Однією з їхніх проблем був голод, який змусив людей піти на неприйнятні для сучасної людини вчинки.

Нове дослідження виявило, що перші англійські поселенці в Північній Америці під час сильного голоду були змушені їсти собак. Учені дізналися про це завдяки аналізу останків тварин, знайдених у Джеймстауні, пише Arkeonews.

У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Дослідники з Університету штату Айова виявили, що шість собак з Джеймстауна, першого постійного англійського поселення в Північній Америці, мали індіанське походження. Їх з'їли поселенці в період сильного голоду.

Проаналізувавши генетичний матеріал з останків собак, знайдених у Джеймстауні, вчені виявили, що ці тварини жили між 1609 і 1617 роками нашої ери і мали генетичні зв'язки з корінними американськими собаками з більш ранніх періодів на сході Північної Америки.

Фото: American Antiquity

Науковці встановили, що цих собак дійсно їли поселенці Джеймстауна. Ця практика, яка вважається табу в сучасному західному суспільстві, не була рідкістю в часи надзвичайних труднощів в Англії та інших частинах Європи.

Під час суворої зими 1609-1610 років, відомої як Голодний час, колонія Джеймстаун зіткнулася з численними проблемами, включаючи насильство з боку сусідніх племен, посуху, погані врожаї та гостру нестачу припасів. До кінця першого року близько двох третин поселенців померли від хвороб, недоїдання або насильства, що призвело до майже повного занепаду колонії навесні 1610 року.

Важливо Моторошні секрети Роанок: нові розкопки наблизили археологів до розгадки "втраченої колонії"

А тому це дослідження дає глибше розуміння стратегій виживання перших поселенців у Джеймстауні та складних взаємин між ними та корінними громадами. Воно демонструє залежність поселенців від ресурсів корінних народів і складні умови, в яких вони перебували.

Раніше Фокус писав про найстарішу в Європі виноробню, яку нещодавно знайшли археологи. Її виявили у грецькому поселенні Дікілі Таш, яке датується періодом неоліту.

А також ми розповідали, чому Рамсеса Великого поховали в дерев'яній труні.

Джерело матеріала
loader