Що таке озонотерапія: дізнайтеся більше про її ефективність
Що таке озонотерапія: дізнайтеся більше про її ефективність

Що таке озонотерапія: дізнайтеся більше про її ефективність

Озон, молекула, що складається з трьох атомів кисню, має чудові властивості, які спонукали лікарів досліджувати його терапевтичний потенціал. Незважаючи на багатообіцяючі перспективи, у 2019 році FDA визнало цей безбарвний газ токсичним і недоведеним.

Терапія спрямована на підвищення рівня кисню в організмі, що сприяє зміцненню імунної системи. Процедура покликана поліпшити вироблення біологічно активних сполук та споживання клітинами глюкози і, як наслідок, збалансувати роботу органів та систем. Ми зібрали для вас більше інформації про цей метод терапії.

Як працює озонотерапія

Вже понад століття медичний озон використовується для стерилізації медичного обладнання та лікування різних захворювань. Деякі дослідження показують, що він може стимулювати імунну систему, дезінфікувати її та лікувати низку проблем зі здоров'ям.

Озонотерапія нейтралізує бактерії, віруси, грибки, дріжджі, тим самим пригнічуючи шкідливі процеси в організмі. Дослідження 2018 року показало, що коли озон взаємодіє з рідинами організму, він генерує більше білків і еритроцитів, підвищуючи рівень кисню в організмі.

Захворювання, які лікують за допомогою озонотерапії

Тривають дослідження з метою перевірки безпечності та ефективності озонотерапії при таких захворюваннях, як респіраторні розлади, діабет та розлади імунної системи.

У 2019 році дослідження показало, що озонотерапія допомогла закрити рану і знизити ризик інфекції у людей з виразками діабетичної стопи. Крім того, дослідження 2018 року показало, що поєднання озону з кров'ю значно знизило вірусне навантаження у пацієнтів з ВІЛ протягом двох років.

Методи озонотерапії

Існує кілька методів введення озонотерапії, включаючи пряме нанесення на тканини на пошкоджених кінцівках або ранах. Внутрішньовенне лікування внутрішніх захворювань, таких як ВІЛ, шляхом розчинення газу в крові пацієнта. Повторне введення внутрішньовенно або у вигляді внутрішньом'язової ін'єкції, де газ перед введенням змішується з киснем.

Медичні працівники повинні бути дуже обережними при використанні озонотерапії через її непередбачувану і нестабільну природу.

Ефективність

Ефективність озонотерапії має неоднозначні результати, оскільки клінічні випробування тривають для таких станів, як хвороби серця та артрит. FDA не схвалює його використання для лікування захворювань, і бракує довгострокових досліджень, щоб повністю зрозуміти можливі побічні ефекти.

У 2019 році FDA застерегла від вдихання озону, оскільки він може подразнювати легені та викликати накопичення рідини. Страхові компанії зазвичай не покривають озонотерапію. Перед початком терапії проконсультуйтеся з лікарем.

Раніше OBOZ.UA пояснював, що таке гіпертиреоз.

Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram та Viber, щоб бути в курсі останніх подій.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Джерело матеріала
loader