Медіарух закликав Верховну Раду не голосувати за законопроєкт, який перешкоджатиме висвітленню кримінальних справ, пов’язаних із війною
Медіарух закликав Верховну Раду не голосувати за законопроєкт, який перешкоджатиме висвітленню кримінальних справ, пов’язаних із війною

Медіарух закликав Верховну Раду не голосувати за законопроєкт, який перешкоджатиме висвітленню кримінальних справ, пов’язаних із війною

Раніше законопроєкт 7033-д розкритикували правозахисники.

Українські журналісти, медіа та медійні організації, які є учасниками Медіаруху, виступили із заявою, в якій закликали Верховну Раду не голосувати за законопроєкт 7033-д «Про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання розголошенню окремих відомостей у текстах судових рішень». 

Медіарух звертає увагу, що раніше цей законопроєкт розкритикували правозахисники, оскільки значно обмежує доступ до відкритої інформації у реєстрі судових рішень та надає суддям необмежені повноваження для цього. На думку експертів, у разі ухвалення цієї законодавчої ініціативи громадськість буде позбавлена інформації про рішення у справах, пов’язаних із війною, військом та мобілізацією — таких, що становлять значний суспільний інтерес. 

«Ми, журналісти видань, що системно висвітлюють важливі для суспільства судові процеси та розслідування, також вбачаємо у цьому ризики перешкоджання нашій роботі, а також права наших читачів на отримання достовірної інформації про події в Україні», — заявили учасники Медіаруху.

Із повною версією тексту заяви Медіаруху можна ознайомитися за посиланням.

Довідково: Медіарух ― спільнота, що об’єднала журналістів провідних українських медіа, журналістів-розслідувачів та експертів медійних громадських організацій. Медіарух було започатковано 5 лютого 2019 року. Першими підписантами меморандуму Медіаруху стали Перший канал Суспільного, «Українське радіо», «Громадське радіо», ІА «Укрінформ», ІА «Інтерфакс-Україна», «Ліга.net», «Дзеркало тижня. Україна», НВ, «Цензор.нет», 5 канал, «Український тиждень», Opinion, низка регіональних медіа, громадські організації Незалежна медійна рада, «Детектор медіа», Інститут масової інформації, «Інтерньюз Україна», Центр демократії та верховенства права, Фундація «Суспільність», Національна асоціація медіа, Донецький інститут інформації, Інститут демократії імені Пилипа Орлика, Центр прав людини Zmina. Згодом приєдналися інші організації та окремі журналісти ― загалом понад 70 учасників. 16 листопада 2021 року представники провідних медіа закликали журналістів об'єднуватися у професійну спільноту «Медіарух» для протистояння політичному та комерційному тиску на свободу слова. Ініціаторами заяви виступили 29 журналістів та експертів, їхні імена доступні за посиланням. 

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Верховна Рада
Джерело матеріала
loader
loader