Наразі вирішуються організаційні питання щодо убезпечення відпочивальників. Про це Укрінформу розповів директор Департаменту культури, міжнародного співробітництва та євроінтеграції Одеської міськради Іван Ліптуга.
За його словами, туристичного сезону в повноцінному розумінні під час війни бути не може. Посадовець проінформував, що минулого року туристичний збір Одеси склав 7 млн гривень. До війни цей збір був вищим удвічі.
«Міжнародні туристи не приїдуть. Ми спостерігаємо, що до нас доїжджають або екстремали, або волонтери та журналісти. Цьогоріч, як і в минулі роки, ми побачимо внутрішніх туристівз різних регіонів України», - зазначив Ліптуга.
Одеса напередодні курортного сезону під час війни / Фото: Ніна Ляшонок, Укрінформ
Він підкреслив, що через тимчасову окупацію міст на азовському узбережжі морським центром для українців буде Одеса.
«На сьогодні близько 45 підприємців готові відкрити пляжі в Одесі. Майже всі одеські пляжі знаходяться в оренді, за виключенням кількох, які обслуговуються КП «Узбережжя». Підприємці, які готові обслуговувати гостей, знайдуть шляхи забезпечення мінімального захисту під час тривог. Зараз ще обговорюється питання щодо доцільності використання протимінних сіток у воді, адже минулорічний досвід показав, що це неефективно. В сітках збивалося сміття, збирати його на човнах у воді важко. Щодо мін, від них сітки не захищали, міна могла їх перескочити», - розповів Ліптуга.
Посадовець додав, що «відбити» інвестиції в пляжний сервіс непросто.
«Морський сезон - короткий. Також наразі є проблематика у всій індустрії гостинності - нестача персоналу всіх чоловічих професій. Це проблема глобальна та стає більш серйозною після 18 травня. Багато чоловіків звільняються з офіційних робіт. Це палка з двох кінців: з одного боку, ми розуміємо, що у країні війна, і чоловіки мають захищати державу, а з іншого - ми бачимо бізнес, який просто припинить своє існування без людей. Це припинить існування економіки країни. Баланс знайти дуже складно», - пояснив Ліптуга.
Також, за його словами, наразі у місті впроваджується програма з облаштування додаткових укриттів у рекреаційній зоні, а також у спальних районах міста, де підвали багатоповерхівок здебільшого непридатні для розміщення людей.
Як повідомляв Укрінформ, минулого року перші шість пляжів в Одесі відкрили в середині серпня.
Фото: Ніна Ляшонок, Укрінформ