Переможницею Премії імені Георгія Ґонґадзе стала журналістка, радіоведуча, медіакспертка і медіатренерка Тетяна Трощинська. Церемонія нагородження відбулась сьогодні, 21 травня, у день 55-річчя з дня народження журналіста Георгія Ґонґадзе.
Крім Тетяни Трощинської, також цього року на премію номінували керівниця незалежної розслідувальної агенції «Слідство.Інфо» Анна Бабінець і головна редакторка та засновниця видання The Kyiv Independent Ольга Руденко.
Тетяна Трощинська прийшла в журналістику 1992 року, навчаючись за спеціальністю у КНУ імені Тараса Шевченка. Вела випуски новин та програми на «Українському радіо». Пізніше кілька місяців стажувалась у ВВС у Великій Британії. Потім сім років була заступницею головного редактора «ТСН» на каналі «1+1». Захистила докторську дисертацію на тему управління репутацією органів державної влади. Викладала в Національній академії державного управління при Президентові України та в Києво-Могилянській бізнес-школі.
Викладацька діяльність поступово перетворилася на тренерську. Тетяна почала проводити авторські тренінги з розвитку комунікативних навичок.
З осені 2014 року Тетяна Трощинська працювала на «Громадському радіо» як редакторка та ведуча програм. А рівно за чотири роки, у 2018-му, прийняла від Кирила Лукеренка віжки керування редакцією. Також Тетяна — заступниця голови правління ГО «Громадське радіо». По черзі з колегами веде програми «Громадська хвиля», «Кут зору», «Інший ранок», «Drive Time», авторські програми «40 нові 20», «Хвостата хвиля» на «Громадському радіо», а також два авторських проєкти, «ОргКультура» та «Емоційний інтелект», на суспільному «Радіо Культура».
У квітні 2024 року Трощинська очолила департамент стратегічного аналізу та розвитку соціально впливового контенту на Суспільному. До того ж Тетяна – продюсерка суспільно-політичного ток-шоу «Новий відлік», ведуча Громадського радіо та «Радіо Культура».
Критерії, за якими визначали номінантів на премію:
-
відданість принципам та цінностям незалежної журналістики;
-
професійність і компетентність;
-
інноваційність;
-
внесок у розвиток окремого жанру чи медіасередовища;
-
матеріали, що призвели до вирішення або розуміння певних проблем у суспільстві та змін у країні.
Претендувати на премію можуть лише журналісти, які працюють в Україні і які протягом останніх п'яти років лишалися в професії. При цьому лише члени Капітули мають право номінувати журналістів на здобуття премії Зазначимо, що сума винагороди для лауреата складає 100 тисяч гривень.
Премія імені Георгія Ґонґадзе – одна з головних відзнак для професійних журналістів в Україні. Заснована у 2019 році Українським ПЕН у партнерстві з родиною Георгія Ґонґадзе, Києво-Могилянською бізнес-школою та виданням «Українська правда». Лауреатами Премії в попередні роки стали Вахтанґ Кіпіані (2019), Павло Казарін (2020), Мирослава Барчук (2021), Мстислав Чернов і Євген Малолєтка (2022), Богдан Логвиненко (2023). У 2022 році також Спецвідзнаку посмертно отримав фотожурналіст Макс Левін.
Премія імені Георгія Ґонґадзе вручається завдяки підтримці меценатів та меценаток, які забезпечують її сталість та розвиток. Меценатами є виключно випускники Києво-Могилянської Бізнес-Школи, які підтримують цінності Премії та прагнуть змінювати українське суспільство через якісну професійну журналістику.
Інформаційні партнери: Українська правда, Суспільне, NV, Радіо Свобода, Hromadske, Еспресо, Детектор медіа.
Читайте також:
-
Журналістика — це не про тривогу і безнадію
-
«Нам треба бути більш солідарними». Анна Бабінець, Тетяна Трощинська й Ольга Руденко — про досягнення та проблеми українських медіа
-
«Нинішні історії з утисками журналістів завершаться перемогою медіа, як і раніше». Відбулася дискусія з номінантками на премію Георгія Ґонґадзе
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.