Голова Комітету з гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв підтримує рішення розпочати мовлення НСТУ у рамках проєкту «Єдині новини#UA Разом» на першому каналі Суспільного.
Про це він сказав у коментарі «Детектор медіа».
«Різноманітність і інклюзивність єдиної національної інформаційної політики - це саме те, що дозволить нам ефективніше протистояти російським ІПСО, які щодня намагаються прорвати наш спільний інформаційний фронт», - вважає Микита Потураєв.
Також він висловив сподівання, що «це рішення каналів-засновників марафону підштовхне всі українські відповідальні медіа до розробки та прийняття власного внутрішнього кодексу формування і регулювання контенту під час війни»: «Як це робили, наприклад, американські медійники під час Другої світової війни, або після терористичного нападу на США 11 вересня 2001 року».
Суспільний мовник розпочинає власне мовлення на Першому каналі. За домовленістю з іншими виробниками телемарафону, це буде в рамках розширення створення контенту в контексті цілодобового інформаційного марафону «Єдині новини». Відповідні зміни в Меморандумі про діяльність телемарафону підписали всі його виробники.
в середині квітня народна депутатка Мар’яна Безугла почала інформаційну кампанію проти Суспільного. Одночасно із цим координатор телемарафону Владислав Матяш (це неофіційна посада, вплив Матяша пов’язують із тим, що він наближений до Офісу президента) повідомив в чаті виробників “Єдиних новин”, що «більшість каналів» проголосувало за те, щоб Суспільне не отримувало більше в марафоні вечірні слоти. Суспільне про такі наміри зазделегідь попереджено не було. Та запропонувало у відповідь або залишити чергування в слотах, як було раніше, або передати саме Суспільному всі вечірні слоти.
У зв’язку з тиском та намаганням прибрати Суспільне з вечірніх слотів на захист Суспільного висловилися Європейська мовна спілка, Комітет з питань інтеграції України до ЄС Верховної Ради України, Медіарух, Громадська рада при Комітеті свободи слова.
2 травня під час засідання комітету Верховної Ради гуманітарної та інформаційної політики голова правління НСТУ Микола Чернотицький заявив, що Суспільне готове до двох варіантів розвитку подій: припинення тиску на суспільний мовник та збереження паритетних умов участі в телемарафоні, або вихід Суспільного з марафону та розширення мовлення на Першому каналі Суспільного. При цьому мовник має отримати письмові гарантії, що його вихід з марафону не загрожуватиме санкціями і не буде суперечити указу президента та рішенню РНБО про марафон.
Йдеться про рішення Ради національної безпеки і оборони «Про нейтралізацію загроз інформаційній безпеці держави» і «Щодо реалізації єдиної інформаційної політики в умовах воєнного стану», ухвалені 18 березня 2022 року, яке зобов’язало «усі загальнонаціональні телеканали, наповнення яких складається переважно з інформаційних та/або інформаційно-аналітичних програм, мовити на єдиній інформаційній платформі стратегічної комунікації — цілодобовому інформаційному марафоні "Єдині новини #UАразом"». Президент ввів в дію це рішення 19 березня 2022 року.
Після публічного звернення Суспільного до Комітету з гуманітарної та інформаційної політики та Комітету з питань свободи слова голови комітету Микита Потураєв та Ярослав Юрчишин звернулися до РНБО , аби «отримати роз’яснення щодо поставлених головою НСТУ питань».
Результатом цих кроків й стало рішення про самостійний ефір Суспільного на Першому каналі, про яке офіційно було оголошено сьогодні.
Марафон почав працювати 26 лютого 2022 року. До нього приєдналися спочатку комерційні канали та державний канал «Рада», а пізніше Суспільне. Канали 5, «Еспресо» та Прямий не були включені в роботу марафону та згодом були відключені від цифрового мовлення 4 квітня 2022 року.
30 травня 2022 року шість медіагруп та каналів - Starlight Media, 1+1 media, «Медіа Група Україна», Inter Media Group, державний канал «Рада» та Суспільне , - підписали меморандум про взаємодію та співпрацю щодо забезпечення цілодобового інформаційного марафону «Єдині новини UA/разом», в якому спільно визначили формат і теми окремих частин марафону, над якими працюють редакції кожної групи. Після закриття каналів Рената Ахметова місце «України» в марафоні зайняв новоутворений канал «Ми - Україна».
Виробництво марафону фінансується з бюджету. На 2024 рік держава витратить на виробництво марафону «Єдині новини» майже півмільярда гривень. Суспільне за виробництво своєї частини марафону не отримувало гроші від держави та виробляла його за рахунок власного загального бюджету, який мовник отримуэ выд держави.
Читайте також:
- Медіарух закликав припинити тиск на Суспільне та зберегти за ним вечірні прайми телемарафону
- Європейська мовна спілка стривожена нападами на Суспільне і пропонує своє посередництво в діалозі з владою
- КЖЕ: Суспільне залишається острівцем якісного контенту, якому довіряють споживачі
Фото: Владислав Мусієнко
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.