Українська Film.UA Group зараз розробляє ігровий фільм, у якому персонажі мультфільму «Мавка. Лісова пісня» постануть у новій інтерпритації. Про це в ексклюзивному інтерв’ю американському виданню Variety повідомили керівниці проєкту.
За задумом, фільм ще глибше занурюватиме глядачів в український фольклор, пропонуючи більш «складне» зображення міфологічних персонажів.
«"Мавка" одразу планувалася як мультиплатформенна та кросмедійна. Анімація була лише початком. Ми хочемо, щоб усі шанувальники далі були й далі задоволеними та залучити нових», – розповіла продюсерка Анна Єлісєєва, підтверджуючи, що новий фільм буде іншим.
«Сюжет і навіть персонажі будуть відрізнятися від анімації. "Лісова пісня" базувалася на нашій міфології та на творчості української поетеси Лесі Українки, але нам довелося переосмислювати (головну — ред.) персонажку для сімейної аудиторії. Тепер ми зможемо повернутися до того, як це було в легендах: більш таємниче і захоплююче», — розповіла вона.
Ірина Костюк, яка продюсує нову роботу разом з Єлісєєвою, додала, що зараз знімати в Україні, яка зазнає руйнувань від повномасштабного російського вторгення — це «суцільний великий виклик», але місцеві кінематографісти навчилися адаптуватися.
«Спочатку пандемія, а тепер війна – я б сказала, що стійкість нашої нації на висоті», — сказала вона.
У продовження вона пояснила: «Нашою головною і найважливішою місією у створенні анімаційного фільму був експорт української культури. Ми хотіли, щоб світова аудиторія дізналася про нашу велику націю та її унікальну ідентичність. Це саме те, що Путін хоче знищити: він хоче заперечити ідентичність України. Ось чому ми тут, на передовій культури».
За словами Костюк, зеленоволоса Мавка з рунами на обличчі та милими лісовими друзями стала власним «культурним дипломатом».
«Вона зробила нашу культуру помітною, але не лише тому, що ми — країна у стані війни. Ми нація, яка може творити прекрасне. Війна — це наша реальність, але не наша ідентичність», — сказала продюсерка.
У сюжеті нової «Мавки» представлять страшніші, трилерні елементи, проте буде і більш «інтенсивний» розвиток любовного роману.
«У центрі оповідання — роман Мавки та біолога Лук’яна, який випадково зустрічає її в лісі. Коли їхні стосунки процвітають, їм доводиться долати труднощі кохання серед темних сил, які загрожують їх розлучити», – заінтригувала менеджерка з комунікацій FILM.UA Group Юлія Іванкевич.
За її словами, під час їхньої подорожі глядачі потраплять у світ пристрасті, зради та спокути, де «межі між людським і надприродним стираються».
«Спершу зображені як душі потонулих дівчат, з пробитими спинами, що проглядаються крізь тонкі білі сукні, мавки були мстивими та небезпечними створіннями. Разом з іншими німфами вони заманювали нічого не підозрюючих чоловіків у лісові озера. Однак герой фільму втілює подвійну природу як демонічну силу, так і ніжну душу», — додала Ірина Костюк.
Вона повідомила, що у партнерстві з французькою компанією TeamTo розробляється анімаційний серіал на основі «Мавки», і в ньому також будуть представлені більш драматичні варіанти українських легенд, а також створюються два фільми жахів.
«Ми не лише думаємо про ці всесвіти: ми уже їх створюємо», — сказала Ірина Костюк.
Перший із цих фільмів — «Відьми. Помста» — уже на стадії постпродакшину, його вихід запланований на осінь 2023го року.
Наступним буде фільм жахів «Дамбі», в якому жінка-військова з позивним Мара — на честь богині, яка керує світом мертвих — бореться з ще більшим злом: радянськими зомбі, запечатаними в бункері після холодної війни. Одного разу Мара може навіть зустріти Відьму.
«Ці фільми унікальні, тому що вони побудовані навколо жіночих персонажів з деяким міфологічним фоном, але вони розгортаються на тлі сучасних подій. У «Відьмі» вона мстить російським солдатам, які вбили її коханого. Тепер вона їх вбиває — по одному, кожного по-своєму», — розповіла продюсерка — «Проте, згідно з задумом фільму, незалежно від того, наскільки справедливим може бути ваш гнів, важливо завжди залишатися на боці світла, бо інакше і сам перетворишся на монстра».
- Читайте також: «Фільм, в якому відьма мочить русню». Film.ua Group розповіли про плани на 2024 рік
Про те, що компанія Film.UA взялася за цей мультфільм, «Детектор медіа» вперше повідомив ще восени 2015 року. У вересні 2016-го мультфільм «Мавка. Лісова пісня» виграв 9-ий конкурс Держкіно й отримав державне фінансування в розмірі 24,5 млн грн. Тоді було оголошено, що загальна вартість виробництва фільму становить 98,8 млн грн. Станом на липень 2021 року загальний бюджет оцінювався вже у 187,2 млн грн, а частка державного фінансування — у 49,5 млн грн.
Фото: Нова Мавка / скриншот знимки Film.UA, опублікованої в Variety
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.