Віруси захоплюють миттєво: старі версії Windows більше не можна встановлювати
Віруси захоплюють миттєво: старі версії Windows більше не можна встановлювати

Віруси захоплюють миттєво: старі версії Windows більше не можна встановлювати

Застарілі операційні системи можуть бути скомпрометовані відразу ж після підключення до інтернету.

Ютуб-блогер Ерік Паркер продемонстрував у нещодавньому відео, наскільки небезпечно під'єднувати застарілі операційні системи, як-от Windows XP і Windows 2000, до інтернету в 2024 році без будь-яких засобів безпеки, включно з брандмауерами або маршрутизаторами, пише видання Tom's Hardware.

Ютубер налаштував віртуальну машину з Windows XP з абсолютно незахищеним підключенням до інтернету, щоб подивитися, скільки шкідливих програм вона приверне. Уже через дві хвилини після підключення своєї віртуальної машини з Windows XP до інтернету Ерік Паркер виявив кілька вірусів, включно з вірусом "conhoz.exe". Незабаром після цього інший вірус автоматично створив новий обліковий запис Windows XP, що отримав назву "admina", який, мабуть, розміщував на машині файловий FTP-сервер.

Через деякий час у системі з'явилося безліч інших троянів, вірусів і шкідливих програм. Зрештою Ерік встановив Malwarebytes на комп'ютер з XP, щоб подивитися, скільки вірусів він зможе залучити. Він виявив вісім вірусів, класифікованих як трояни, бекдори, програми зміни DNS і рекламне ПЗ. Вірусів на машині було ще більше, але безкоштовна версія Malwarebytes, яку використовував Паркер, змогла виявити тільки вісім із них.

Блогер виконав той самий експеримент з Windows 2000 і виявив ще гірші наслідки для старої ОС. Через кілька хвилин після підключення ОС до інтернету (і забезпечення відкриття всіх портів, включно з портами для SMB), на комп'ютер встановився вірус і автоматично завершив роботу віртуальної машини. Після перезапуску віртуальної машини з'явилося більше вірусів, що в кінцевому підсумку призвело до появи синього екрана операційної системи.

Ці дві демонстрації являють собою найгірший сценарій для обох операційних систем. Хакери можуть використовувати такі інструменти, як nmap, для виявлення конкретної версії операційної системи, в якій працює вразлива система, і мати змогу вільно завантажувати та запускати віруси та шкідливі програми безпосередньо в ній.

Важливо Комп'ютери на Windows можна зламати за 40 секунд за допомогою копійчаного гаджета (відео)

У сучасних операційних системах із кібербезпекою справи йдуть інакше. Наприклад, Windows 10 і Windows 11 не дають змоги шкідливому ПЗ просто встановитися, навіть якщо брандмауер вимкнено. Ерік Паркер підтвердив, що операційні системи Microsoft, починаючи з Windows 7, не схильні до раніше продемонстрованих вразливостей. Він годинами запускав Windows 7 без антивірусу або брандмауера на іншій віртуальній машині і не виявив у системі жодних вірусів.

Може здатися безглуздим цілеспрямовано під'єднувати комп'ютер до інтернету, не використовуючи засобів захисту, проте на початку 2000-х років під'єднання комп'ютера до інтернету напряму без маршрутизатора було нормою. Звісно, у Windows XP є вбудований брандмауер, і на той час більшість людей використовували антивірусне програмне забезпечення. Проте, працювати в повністю незахищеному стані (навмисно або випадково) було набагато простіше, ніж зараз. На додачу до всього, використання незахищеної Windows XP у 2024 році стане ще більш небезпечним, оскільки ця ОС більше не буде отримувати оновлення безпеки, що значно полегшить хакерам доступ до неї.

Раніше ми писали про те, що Microsoft не пішла з РФ, дозволяючи росіянам користуватися Windows і Office. Прості користувачі та ІТ-компанії вільно завантажують все необхідне програмне забезпечення і купують продовження ліцензій.

Джерело матеріала
loader